Anime

5 anime dla fanów One Piece w 2024 r. Musisz szybko je nadrobić

2024-06-07 7:48

Wypuszczony jako manga w 1997 r., a później jako anime Toei Animation w 1999 r., One Piece zapewnia rozrywkę czytelnikom i widzom od ponad 20 lat. Seria — napisana przez Eiichiro Odę — zawiera doskonałą narrację, fantastyczne budowanie świata, fascynujące postacie i zabawne poczucie humoru, które sprawia, że po obejrzeniu wszystkich sezonów fani szukają czegoś, co zastąpi im to arcydzieło. Oto 5 propozycji!

Spis treści

  1. My Hero Academia (2016)
  2. Black Lagoon (2006)
  3. Hunter X Hunter (2011)
  4. JoJo's Bizarre Adventure (2012)
  5. Magi: The Labyrinth Of Magic (2012)

My Hero Academia (2016)

Zaadaptowane jako anime w 2016 roku, zarówno fani, jak i krytycy chwalili My Hero Academia za dogłębną eksplorację życia bohatera. W świecie, w którym prawie każdy posiada supermoce – znane również jako Dary – istnieje młody chłopak o imieniu Izuku Midoriya, który urodził się bez żadnego Daru. Pomimo tego, że jest zupełnie zwyczajny, jest zdeterminowany, aby zostać największym bohaterem na świecie.

Czytaj też: Cyberpunk Edgerunners powraca! Ceniony serial anime na podstawie gry CD Projekt RED z nowością

My Hero Academia Season 7

i

Autor: digital spy

Black Lagoon (2006)

Black Lagoon jest mroczniejsze i brutalniejsze niż One Piece i jej bracia Shonen, ale ma jedną wspólną cechę z ukochaną serią Eiichiro Ody – piraci. Kiedy piracka grupa najemników znana jako Lagoon Company porywa głównego bohatera Black Lagoon, biznesmena Rokurou Okajimę, ten dołącza do ragtagowej załogi i pomaga w misjach zarabiania pieniędzy.

Black Lagoon

i

Autor: Prime

Hunter X Hunter (2011)

Podczas gdy wiele anime shonen wykorzystuje typowe motywy, Hunter x Hunter stara się przekształcić – a często całkowicie zignorować – te same stereotypy. Pod wieloma względami seria jest podobna do One Piece, więc fani anime o podróżach morskich powinni sprawdzić Hunter x Hunter, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Hunter X Hunter

i

Autor: IGN

JoJo's Bizarre Adventure (2012)

JoJo's Bizarre Adventure jest ulubioną serią fanów, odkąd Hirohiko Araki po raz pierwszy zaczęła pisać i ilustrować mangę w 1987 roku. Adaptacja anime z pewnością miała miejsce po tym, jak JoJo's Bizarre Adventure stała się jedną z najlepiej sprzedających się serii mangi w historii, przynosząc rodzinie Joestarów przygody związane z walką z zjawiskami paranormalnymi na ekrany całego świata.

JoJo's Bizarre Adventure

i

Autor: Netflix

Magi: The Labyrinth Of Magic (2012)

Magi: The Labyrinth of Magic łączy w sobie wiele najlepszych elementów ze wschodnich i zachodnich gatunków fantasy. Alibaba, Aladyn i Sinbad to tylko kilka nazwisk z tej ukochanej serii anime, która jest zarówno epicka, jak i fantastyczna w równym stopniu. Alibaba i Aladyn, dwaj główni bohaterowie Magi: The Labyrinth of Magic, muszą pomagać sobie nawzajem w przemierzaniu Starego Świata. W szczególności prorokuje się, że Alibaba zostanie kolejnym władcą królestwa. Dążąc do tego celu, para spotyka na swojej drodze wielu uroczych towarzyszy, którzy im pomagają.

Magi: The Labyrinth Of Magic

i

Autor: Netflix
Pieniądze to nie wszystko - Wacław Gudowski

One Piece. QUIZ! Sprawdź, jak dobrze pamiętasz przygody Luffy'ego i jego przyjaciół

Pytanie 1 z 12
Kto wysysa całą truciznę z ciała Luffy'ego?