Dragon Ball GT

i

Autor: Dragon Ball wiki

Dragon Ball

5 ciekawostek o Dragon Ball GT. Wszystko, czego nie wiecie o anime

2024-07-14 14:41

Istnieje sporo krytyki wokół oryginalnego następcy DBZ, serii Dragon Ball GT. Premiera GT miała miejsce w 1996 roku, tydzień po ekscytującym zakończeniu swego poprzednika, ale nowe anime zdezorientowało i sfrustrowało wielu oddanych fanów serii. My jednak nie o tym. Poznajcie 5 fascynujących ciekawostek i szczegółów dotyczących DB GT, które prawdopodobnie wam umknęły.

Spis treści

  1. Angielski dubbing pominął pierwsze 16 odcinków GT
  2. Nakatsuru wymyślił i zaprojektował transformację Super Saiyanina 4
  3. Toyotarou ma słabość do Shadow Dragon
  4. Za muzykę do Dragon Ball GT odpowiadał nowicjusz
  5. Akira Toriyama jest odpowiedzialny za wstępną historię i projekty postaci w Dragon Ball GT

Angielski dubbing pominął pierwsze 16 odcinków GT

Produkcja GT zmieniła swoje założenia po wczesnych, krytykowanych odcinkach i znalazła rytm, który wydawał się bardziej skuteczny w przypadku sequeli. Twórcy angielskiego dubbingu Dragon Ball GT obawiali się, że ich wersja napotka te same przeszkody, co japońska wersja oryginalna, więc podjęła odważną decyzję o pominięciu pierwszych 16 odcinków anime i rozpoczęła od Baby Saga. Następnie Funimation wyprodukowało oryginalny odcinek „A Grand Problem”, w którym wykorzystano sceny z pierwszych 16 odcinków, które przykuły widzów podejściem przypominającym pokaz klipów. Te pominięte odcinki zostały później wydane po pierwotnej emisji Dragon Ball GT i były reklamowane jako „Zaginione odcinki”.

Czytaj też: Dragon Ball zniszczy wasze dzieciństwo! Tak naprawdę miała wyglądać jedna z głównych postaci

Nakatsuru wymyślił i zaprojektował transformację Super Saiyanina 4

Jednym z najpopularniejszych wkładów we franczyzę Dragon Ball GT jest transformacja w Super Saiyana 4. Istnieje powszechne przekonanie, że Akira Toriyama pomógł zaprojektować tę transformację dzięki szkicowi Super Saiyan 4 Goku, który narysował na potrzeby zestawu DVD Dragon Ball GT. Prawda jest jednak inna, ponieważ za koncepcją i wykonaniem Super Saiyan 4 odpowiada projektant postaci Dragon Ball GT, Katsuyoshi Nakatsuru. Nakatsuru wyjaśnia, że Super Saiyan 4 przeszedł kilka poprawek, zanim zdecydowano się na ostateczny projekt. Można rozpocząć od czerwonego futra transformacji będącym fajnym sposobem na wykorzystanie poprzednich przemian Super Saiyan i poprowadzenie ich w nowym, bardziej dzikim kierunku niż Super Saiyan 3. Nakatsuru początkowo rozważał złote włosy na głowie Super Saiyana 4, ale ostatecznie zdecydował się na czarne, ponieważ według niego to one stanowiły lepszy i bardziej uderzający kontrast w stosunku do czerwonych włosów na ciele po transformacji.

Czytaj też: Dragon Ball Super z nowościami jeszcze w 2024 r. Toyotarou zabiera głos i potwierdza kontynuacje

Toyotarou ma słabość do Shadow Dragon

Toyotarou stał się obecnie głównym głosem w serii Dragon Ball jako artysta mangi Dragon Ball Super. Co ciekawe, sam wyraził pewną sympatię do niektórych elementów Dragon Ball GT, zwłaszcza złoczyńców Shadow Dragon. Toyotarou przedstawił Smoki Cienia – a także eksplorował królestwo, z którego pochodzą, zanim zostały przywołane. Całkiem możliwe jest, że artysta zdecyduje się w przyszłości przedstawić tych złoczyńców w serii Dragon Ball Super.

Czytaj też: Dragon Ball — Son Goku zje z wami śniadanie! Zaskakująca współpraca

Za muzykę do Dragon Ball GT odpowiadał nowicjusz

Seria Dragon Ball jest często chwalona za animację, ale ścieżka dźwiękowa serialu odgrywa główną rolę w jej tożsamości. Shunsuke Kikuchi zajmował się muzycznymi obowiązkami przy Dragon Ball i Dragon Ball Z – a także Dr. Slump Toriyamy – ale tak naprawdę to nie on jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do Dragon Ball GT. Kikuchi przeszedł na emeryturę w 1995 roku, a Dragon Ball GT zatrudnił Akihito Tokunagę do stworzenia ścieżki dźwiękowej do serii GT. Tokunaga ma zaskakująco skąpe CV i pracował prawie wyłącznie przy Dragon Ball GT, Dragon Ball: The Path to Power i Dragon Ball GT: A Hero’s Legacy. Muzyka Tokunagi jest jednym z najmocniejszych elementów Dragon Ball GT i szkoda, że nie wrócił on w kolejnych produkcjach Dragon Ball.

Czytaj też: Dragon Ball niczym Disneyland! Powstaje pierwszy na świecie park rozrywki poświęcony anime

Akira Toriyama jest odpowiedzialny za wstępną historię i projekty postaci w Dragon Ball GT

Toriyama wycofał się po zakończeniu Dragon Ball Z, ale serial była nadal tak popularny, że Toei Animation chciało ją kontynuować. Toriyama być może nie stworzył historii Dragon Ball GT ani nie zaprojektował jej głównych złoczyńców, ale mimo to wniósł pewien kreatywny wkład, aby pomóc serii na początku jej istnienia.

Toriyama jest odpowiedzialny za tytuł Dragon Ball GT, niektóre obrazy z produkcji, niektóre projekty maszyn i statków kosmicznych, a także za początkowy zaktualizowany wygląd głównej obsady, w tym za kontrowersyjne połączenie obciętych włosów i wąsów Vegety. Jak wspominał sam artysta, jest on wielkim fanem Dragon Ball GT.

Czytaj też: LEGO Dragon Ball: Kultowa scena z Piccolo odtworzona! Ten zestaw to marzenie każdego fana

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom
Dragon Ball GT QUIZ: Jak dobrze znasz anime? Tylko 30% fanów zdobędzie 15/15
Pytanie 1 z 15
Kto stworzył Baby?
Listen on Spreaker.