Anime

7 anime dla fanów Marvela i DC. Superbohaterskie przygody w nieco innym wydaniu

2024-06-07 7:50

Minęły już czasy, gdy anime porównywano do kreskówek. Z biegiem czasu kilka seriali, takich jak Naruto, Dragon Ball i Attack on Titan, wyniosło branżę na wyżyny. Z każdym dniem pojawiają się nowe seriale lub filmy. Japoński przemysł również pozostawał pod dużym wpływem Zachodu, dlatego istnieje kilka anime czerpiących inspirację z popularnych amerykańskich franczyz medialnych, takich jak na DC, czy Marvel.

Spis treści

  1. Ultraviolet: Code 004
  2. Supernatural: The Animation
  3. Atomówki Z
  4. Batman: Gotham Knight
  5. Ben 10: Kakusei
  6. Witchblade
  7. Highlander: The Search for Vengeance

Ultraviolet: Code 004

Ultraviolet: Code 004 to japońska adaptacja amerykańskiego filmu science-fiction, wydanego w 2006 roku. W wyniku nieudanego projektu w nielegalnym laboratorium w USA połowa populacji zapada na chorobę przypominającą wampiry. Chociaż anime opiera się na tej samej koncepcji, wybiera inną ścieżkę, którą warto zobaczyć.

Czytaj też: Berserk anime — Remake ikonicznego serialu z lat 90. przebija popularnością Oppenheimera

Ultraviolet: Code 004

i

Autor: Dexerto

Supernatural: The Animation

Warner Bros. Japan postanowiło dostarczyć fanom adaptację anime popularnego serialu. Supernatural: The Animation składa się z jednego sezonu i w przeciwieństwie do materiału źródłowego, wersja anime rzuca światło na dzieciństwo głównego bohatera, skupiając się jednocześnie na postaciach drugoplanowych.

Czytaj też: Demon Slayer — 5 anime dla fanów Tanjirou Kamado i jego przyjaciół w 2024 r.

Supernatural: The Animation

i

Autor: Amazon

Atomówki Z

Ten amerykański program telewizyjny, pierwotnie wyprodukowany przez Cartoon Network Studios, został przekształcony w anime, aby uczcić 50. rocznicę powstania Toei Animation. Wersja anime nie jest dokładną kopią amerykańskiej kreskówki. Chroniąc miasto przed katastrofą, Ken używa substancji chemicznej i wtedy trzy zwykłe dziewczyny: Bójka, Bajka i Brawurka, stają się superbohaterkami znane jako Atomówki.

Atomówki Z

i

Autor: Dailymotion

Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight to zbiór sześciu samodzielnych filmów czerpiących inspirację z najbardziej dochodowej serii DC Comics, Batman. Narracja kręci się wokół czterech przyjaciół, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat Batmana. Choć anime opiera się na wydarzeniach pomiędzy Batmanem – Początek a Mrocznym Rycerzem, producenci ujawnili, że filmy niekoniecznie są replikami materiału źródłowego.

Batman: Gotham Knight

i

Autor: IMDB

Ben 10: Kakusei

Oto kolejne anime oparte na programie telewizyjnym American Cartoon Network. Jeśli jesteś fanem anime Solo Leveling i Sword Art Online, musisz obejrzeć Ben 10: Kakusei, ponieważ jego koprodukcją jest A-1 Pictures. Ben 10 to jedna z najpopularniejszych i najdłużej działających amerykańskich marek medialnych, która obdarzyła społeczność czterema filmami i czterema serialami. Fabuła opowiada o chłopcu o imieniu Ben, który w tajemniczy sposób zmienia się w kosmitę po założeniu zaawansowanego technologicznie zegarka Omnitrix.

Ben 10: Kakusei

i

Autor: IMDB

Witchblade

W przeciwieństwie do pozostałych pozycji na liście, Witchblade nie podąża śladami żadnego zachodniego serialu/filmu. W rzeczywistości jest to adaptacja anime amerykańskiego komiksu o tym samym tytule. 24-odcinkowy serial opowiada o bezbronnej kobiecie o imieniu Masane, która straciła wszystkie wspomnienia po utknięciu w katastrofie.

Witchblade

i

Autor: IMDB

Highlander: The Search for Vengeance

Oparta na popularnej serii Highlander, spin-offowa seria przyciągnęła uwagę każdego fana ze względu na swój mroczny ton. Podobnie jak większość anime na tej liście, w Highlander: The Search of Vengeance również bierze udział potężne studio animacji Madhouse. Fabuła koncentruje się wokół nieśmiertelnej istoty Colina, który powraca do życia, aby pomścić śmierć swojej ukochanej żony przez innego potężnego nieśmiertelnego.

Highlander: The Search for Vengeance

i

Autor: IMDB
F2F FAME MMA

Demon Slayer QUIZ — Sprawdź, którą postacią z anime jesteś

Pytanie 1 z 10
Jaki jest Twój poranny rytuał lub rutyna, która pomaga Ci przygotować się na nadchodzący dzień?