Manga i Anime

Anime z dzieciństwa, o których już zapomnieliście! Wszyscy je oglądali!

2023-08-18 11:34

Macie ponad 30 lat i pamiętacie jeszcze te czasy, gdy nie było Netflixa? Dzieci gromadziły się przed telewizorami i oglądały bajki w konkretnych godzinach. Nie było łatwo czasem zdążyć na odcinek wracając ze szkoły! Szczególnie popularne były w tamtych czasach... anime, chociaż mało który brzdąc zdawał sobie z tego sprawę! Pamiętacie jeszcze te tytuły?

Sally czarodziejka to manga i anime nakręcone na jej podstawie o przygodach czarodziejki, która żyje na Ziemi pomiędzy ludźmi. To jedna z pierwszych animacji z gatunku mahō-shōjo, a została narysowana przez Mitsuteru Yokoyamę w 1966 roku.

Yattaman to japoński serial anime wyprodukowany w latach 1977-1979 przez Tatsunoko Production w reżyserii Hiroshiego Sasagawy. O czym opowiadał? Głowny czarny bohater serialu - Gang Doronbo usiłował zdobyć tajemniczy kamień w kształcie czaszki. Duet prawych bohaterów zwanych Yattamanami staje mu jednak na przeszkodzie.

Gigi to manga autorstwa Noboru Rokudy oraz powstały na jej podstawie serial animowany wyprodukowany w latach 1981–1982 przez Tatsunoko Production. Serial anime opowiada o chłopcu, który pomimo niewielkiego wzrostu postanawia wstąpić do drużyny koszykarzy.

Kapitan Jastrząb - Tsubasa, to anime, które powstało na podstawie mangi Yōichiego Takahashiego. Serial Kapitan Jastrząb był jednym z pierwszych anime pokazywanych w Polsce. Miał 128 odcinków!

Generał Daimos to anime, gdzie głównym bohaterem jest Kazuya Ryūzaki. Generał Daimos został sklasyfikowany na 9. miejscu wśród anime wyróżnionych przez miesięcznik Animage w 1979 roku.

Kultowe bajki lat 90. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 11
1. Jedną z kultowych bajek lat 90. są z pewnością „Flinstonowie”. Jak nazywało się prehistoryczne miasto, w którym toczyła się akcja serialu?
Flinstonowie