Asterix i Obelix

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Ferran Cornellà

Komiksy

Asterix i Obelix QUIZ. Pamiętasz imiona galów ze słynnej wioski?

2024-06-25 13:44

Stworzona przez René Goscinnego i Alberta Uderzo komiksowa historia wsioki galów po raz pierwszy zaprezentowała głównego bohatera w magazynie „Pilote” 29 października 1959! Od tego czasu po dziś dzień, zakochały się w nim niezliczone ilości fanów. Prócz komiksów ukazało się kilka filmów animowanych i fabularnych o przygodach dwójki galów. A jak dobrze pamiętacie pozostałych mieszkańców małej, dzielnej wioski?

Komiks Przygody Gala Asteriksa po raz pierwszy ukazał się w Polsce w 1990 roku. Co ciekawe - nowe historie możemy znaleźć w księgarniach nawet dzisiaj! Asteriks otrzymał również swój własny park rozrywki, a kolejne filmy z pewnością jeszcze powstaną. Fani uwielbiają nie tylko rezolutnego, chociaż dość niskiego wzrostu, gala. Dużą sympatią darzą również jego przyjaciół i mieszkańców wioski! Czy pamiętacie przynajmniej ich imiona? Ostrzegamy! To nie będzie łatwy test!

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Asterix i Obelix QUIZ. Pamiętasz imiona galów ze słynnej wioski?

Jak wiele imion potraficie dopasować do mieszkańców wioski, która dzielnie stawia opór Rzymianom? Za chwilę się przekonamy! Wystarczy, że dopowiecie na 10 pytań. Życzymy powodzenia, bo łatwo wcale nie będzie!

Asterix i Obelix QUIZ. Pamiętasz imiona galów ze słynnej wioski?

Pytanie 1 z 10
Druid, który zna recepturę maicznego najpoju to: