Spis treści
- Fullmetal Alchemist: Brotherhood
- The Promised Neverland
- Saga of Tanya the Evil
- 86: Eighty Six
- Deca-Dence
Jest wiele powodów, dla których Attack on Titan jest nie do zastąpienia, jednak w tym artykule postaramy się przedstawić kilka serii, które ponownie rozruszają wasze serca i wciągną na dobre! Twór Hajime Isayama cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów anime, jednak dla tych, którzy szukają znajomych wrażeń, istnieje sporo seriali, które w ten czy inny sposób zasklepią waszą pustkę. Oto 5 z nich!
Czytaj też: Anime Netflix na 2024 r. Co, kiedy i gdzie oglądać? Najważniejsze produkcje dla fanów
Polecany artykuł:
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Mimo że zarówno Attack on Titan, jak i Fullmetal Alchemist: Brotherhood to anime typu shounen, oba są czasami zaskakująco dojrzałe, zawierają mroczne i skłaniające do myślenia sceny, a także szeroki motyw militarny. Co więcej, bohaterowie obu historii rozpoczynają swoje podróże po uporaniu się ze stratą, a ich historie są jednymi z najbardziej tragicznych w anime. Fullmetal Alchemist opowiada o dwóch braciach, Edwardzie i Alphonse, alchemikach, którzy ponoszą wielkie ofiary, próbując wskrzesić swoją zmarłą matkę. Chcąc odzyskać to, co utracili, wyruszają w przygodę pełną spotkań, wydarzeń i doświadczeń, na które nigdy nie mogliby się przygotować.
The Promised Neverland
Pod wieloma względami The Promised Neverland sprawia wrażenie znacznie bardziej skoncentrowanej wersji Attack on Titan. Tutaj trójka bohaterów mieszka w czymś, co wygląda na sierociniec, ale później okazuje się, że jest to farma, której celem jest wychowywanie ludzkich dzieci i sprzedawanie ich demonom w celu spożycia. W związku z tym są również uwięzieni w miejscu, z którego trudno uciec, w obliczu bezpośredniego zagrożenia ze strony demonów, które chcą je zjeść. Znana jest nie tylko mroczna i trzymająca w napięciu sceneria, ale także bohaterowie. Nie chcąc poddać się bez walki, dzieci są zdeterminowane uciekać, nawet nie mając pewności, że istnieje lepsza przyszłość.
Saga of Tanya the Evil
Najbardziej uderzające podobieństwo pomiędzy Attack on Titan i Saga of Tanya the Evil polega na tym, że obie produkcje rozgrywają się w światach anime zdefiniowanych przez wojnę i tragedię. Co więcej, obu bohaterów w taki czy inny sposób napędza zemsta, która motywuje ich do przetrwania w walce. Same bitwy przebiegają jednak zupełnie inaczej, ponieważ jeden z seriali ma bardziej motyw steampunkowy, a drugi jest magiczny. Tytułowa Tanya to młoda dziewczyna, która została wskrzeszona w innym świecie przez Existence X, boską istotę, która chce zmienić swoje poglądy na temat religii, stawiając ją w różnych sytuacjach.
86: Eighty Six
Akcja 86: Eighty Six rozgrywa się w Republice San Magnolia, gdzie większość ludzi żyje za murami, podobnie jak mieszkańcy dystryktu Shiganshina w Attack on Titan. Jednak zamiast tytanów boją się „Legionu” sąsiedniego Imperium Giad, którego autonomiczne bezzałogowe drony zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu ludu Alba. Chociaż Republika twierdzi, że używa również bezzałogowych dronów w postaci „Juggernautów”, prawda jest znacznie mroczniejsza. Oprócz wspólnego tematu wojny i wojska, widzowie zobaczą także, że „86” porusza znane problemy ucisku i dyskryminacji, którym naturalnie towarzyszą wysokiej jakości animacje i ścieżka dźwiękowa.
Deca-Dence
Podobnie jak w Ataku Tytanów, akcja Deca-Dence rozgrywa się w świecie, w którym ludzkość została niemal doprowadzona do wyginięcia w wyniku nagłego pojawienia się potężnych potworów. Większość ocalałych ludzi, zmuszona teraz do życia w mobilnej fortecy. Zapewniają oni wsparcie Gearsom, czyli walczącym z bestiami. Jednak bez wiedzy ludzi Gears to tylko awatary używane przez kosmitów, którzy traktują swój świat jak grę wideo. Chociaż ogólne napięcie i atmosfera są zupełnie inne, fani wyczynów Korpusu Zwiadowczego uznają ogólne otoczenie i sceny walki za raczej znajome.