Anime

Attack on Titan. 5 anime dla fanów w 2024 roku! Musicie je zobaczyć

2024-06-16 17:46

Akcja Attack on Titan rozgrywa się w świecie, w którym ludzkość zmuszona jest żyć za murami, przerażona zagrożeniem ze strony gigantycznych Tytanów wędrujących po krainach i szukających ludzi... by ich pożreć. Chociaż ciekawy świat i potężne postacie urzekły fanów od samego początku, historia stała się jeszcze bardziej wyjątkowa w miarę rozwijania się, odsłaniając po drodze imponujące zwroty akcji. Jeśli obejrzeliście wszystkie sezony i szukacie czegoś nowego, to dobrze trafiliście!

Spis treści

  1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
  2. The Promised Neverland
  3. Saga of Tanya the Evil
  4. 86: Eighty Six
  5. Deca-Dence

Jest wiele powodów, dla których Attack on Titan jest nie do zastąpienia, jednak w tym artykule postaramy się przedstawić kilka serii, które ponownie rozruszają wasze serca i wciągną na dobre! Twór Hajime Isayama cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów anime, jednak dla tych, którzy szukają znajomych wrażeń, istnieje sporo seriali, które w ten czy inny sposób zasklepią waszą pustkę. Oto 5 z nich!

Czytaj też: Anime Netflix na 2024 r. Co, kiedy i gdzie oglądać? Najważniejsze produkcje dla fanów

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Mimo że zarówno Attack on Titan, jak i Fullmetal Alchemist: Brotherhood to anime typu shounen, oba są czasami zaskakująco dojrzałe, zawierają mroczne i skłaniające do myślenia sceny, a także szeroki motyw militarny. Co więcej, bohaterowie obu historii rozpoczynają swoje podróże po uporaniu się ze stratą, a ich historie są jednymi z najbardziej tragicznych w anime. Fullmetal Alchemist opowiada o dwóch braciach, Edwardzie i Alphonse, alchemikach, którzy ponoszą wielkie ofiary, próbując wskrzesić swoją zmarłą matkę. Chcąc odzyskać to, co utracili, wyruszają w przygodę pełną spotkań, wydarzeń i doświadczeń, na które nigdy nie mogliby się przygotować.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

i

Autor: IGN

The Promised Neverland

Pod wieloma względami The Promised Neverland sprawia wrażenie znacznie bardziej skoncentrowanej wersji Attack on Titan. Tutaj trójka bohaterów mieszka w czymś, co wygląda na sierociniec, ale później okazuje się, że jest to farma, której celem jest wychowywanie ludzkich dzieci i sprzedawanie ich demonom w celu spożycia. W związku z tym są również uwięzieni w miejscu, z którego trudno uciec, w obliczu bezpośredniego zagrożenia ze strony demonów, które chcą je zjeść. Znana jest nie tylko mroczna i trzymająca w napięciu sceneria, ale także bohaterowie. Nie chcąc poddać się bez walki, dzieci są zdeterminowane uciekać, nawet nie mając pewności, że istnieje lepsza przyszłość.

The Promised Neverland

i

Autor: IGN

Saga of Tanya the Evil

Najbardziej uderzające podobieństwo pomiędzy Attack on Titan i Saga of Tanya the Evil polega na tym, że obie produkcje rozgrywają się w światach anime zdefiniowanych przez wojnę i tragedię. Co więcej, obu bohaterów w taki czy inny sposób napędza zemsta, która motywuje ich do przetrwania w walce. Same bitwy przebiegają jednak zupełnie inaczej, ponieważ jeden z seriali ma bardziej motyw steampunkowy, a drugi jest magiczny. Tytułowa Tanya to młoda dziewczyna, która została wskrzeszona w innym świecie przez Existence X, boską istotę, która chce zmienić swoje poglądy na temat religii, stawiając ją w różnych sytuacjach.

Saga of Tanya the Evil

i

Autor: IMDB

86: Eighty Six

Akcja 86: Eighty Six rozgrywa się w Republice San Magnolia, gdzie większość ludzi żyje za murami, podobnie jak mieszkańcy dystryktu Shiganshina w Attack on Titan. Jednak zamiast tytanów boją się „Legionu” sąsiedniego Imperium Giad, którego autonomiczne bezzałogowe drony zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu ludu Alba. Chociaż Republika twierdzi, że używa również bezzałogowych dronów w postaci „Juggernautów”, prawda jest znacznie mroczniejsza. Oprócz wspólnego tematu wojny i wojska, widzowie zobaczą także, że „86” porusza znane problemy ucisku i dyskryminacji, którym naturalnie towarzyszą wysokiej jakości animacje i ścieżka dźwiękowa.

86: Eighty Six

i

Autor: Shinden

Deca-Dence

Podobnie jak w Ataku Tytanów, akcja Deca-Dence rozgrywa się w świecie, w którym ludzkość została niemal doprowadzona do wyginięcia w wyniku nagłego pojawienia się potężnych potworów. Większość ocalałych ludzi, zmuszona teraz do życia w mobilnej fortecy. Zapewniają oni wsparcie Gearsom, czyli walczącym z bestiami. Jednak bez wiedzy ludzi Gears to tylko awatary używane przez kosmitów, którzy traktują swój świat jak grę wideo. Chociaż ogólne napięcie i atmosfera są zupełnie inne, fani wyczynów Korpusu Zwiadowczego uznają ogólne otoczenie i sceny walki za raczej znajome.

Deca-Dence

i

Autor: Prime
Najpierw kradł w parafii wino, potem pieniądze

Attack on Titan QUIZ: Którym Tytanem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Z jaką frakcją współpracujesz?