Ken i Barbie

i

Autor: screen z Youtube

FILM

Barbie - film doprowadził do wielkiego kryzysu. Na świecie zabrakło...

2023-06-07 14:38

Barbie, to nie jest może typowy film z gatunku 'fantasy', jednak fantazji na jego planie nie zabrakło nikomu. W tytułową lalkę wcieliła się Margot Robbie, a na tytuł czekają nie tylko fani klasycznej zabawki. Okazuje się, że Barbie mogła doprowadzić również do 'światowego kryzysu'. W sprzedaży zabraknąć miało przez nią... różu.

Czy Barbie to film fantasy? Dzieje się częściowo w fikcyjnym świecie, zetkniemy się z magią i zjawiskami nadnaturalnymi, więc można chyba tak o nim powiedzieć. Tak różowego filmu fantasy jeszcze jednak nie widzieliście. Grety Gerwig jest reżyserką filmu Barbie, która ma na swoim koncie już takie światowe i hitowe produkcje jak "Królewna Śnieżka" i "Małe kobietki". To właśnie ona miała upierać się, że to musi być hołd dla koloru różowego, bo "zachowanie dziecinności" jest najważniejsze.

Inna gościnnie u Gamuela Soriego z hitem na lato 2023! Party Song przedpremierowo!

Więcej na ten temat opowiedziała Sarah Greenwood w wywiadzie dla magazynu Architectural Digest.

Za scenografię w filmie Barbie odpowiedzialne były dekoratorka Katie Spencer i wspomniana wyżej scenografka Sarah Greenwood. Zadaniem pierwszej z nich było zaprojektowanie Barbie Dreamhouse – domku dla lalek, w którym mieszka główna bohaterka. Powstało on w Warner Bros Studio w Leavesden, na obrzeżach Londynu.

Greenwood powiedziała magazynowi, że budowa planu spowodowała międzynarodowy niedobór... fluorescencyjnego odcienia farb Rosco. Nie dało się go zdobyć przez kolejne tygodnie!  „Na świecie zabrakło przez nas różu” - mówi Sarah Greenwood w wspominanym wywiadzie.

Barbie - kiedy premiera?

Barbie z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych ma szanse stać się prawdziwym hitem 2023 roku. Film trafi do kin na całym świecie już 21 lipca.

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: