Zdjęcie ilustracyjne - ChatGPT

i

Autor: Sanket Mishra / Pexels

AI

ChatGPT podbił serca Polaków. Ze sztuczną inteligencją rozmawiają miliony użytkowników!

2023-05-30 9:55

ChatGPT cieszy się niesłabnącą popularnością na świecie. W Polsce czatowanie ze sztuczną inteligencją też ma wielu zwolenników. Według danych z najnowszego raportu Gemiusa Polacy coraz częściej korzystają z pomocy sztucznej inteligencji. Sprawdźcie, ilu Polaków korzystało z chatbota i ile czasu poświęcamy na rozmowy ze sztuczną inteligencją.

Miliony użytkowników ChatGPT w Polsce

Z danych umieszczonych w najnowszym raporcie Gemiusa dotyczącego chatbota, wynika, że ChatGPT jest bardzo popularny w Polsce. Gemius przeanalizował wejścia na stronę OpenAI "jako miejsca dostępu do ChatGPT". Okazuje się, że popularność sztucznej inteligencji pośród polskich internautów jest olbrzymia.

Według raportu pierwsze dane o wejściach na tę stronę pojawiły się 28 grudnia. W grudniu zarejestrowano 155 tysięcy rzeczywistych użytkowników, którzy spędzili na stronie średnio 10 minut.

Popularność chatbota nie malała z czasem, ale rosła i to w zaskakującym tempie, bo już w marcu zanotowano 2,4 miliona użytkowników, a w kwietniu liczba ta wzrosła do prawie 3 milionów użytkowników (dokładnie 2,851 miliona)!

Polscy internauci spędzają też znacznie więcej czasu na stronie, średni czas spędzony na stronie wzrósł ponad trzykrotnie w porównaniu do grudnia — obecnie średnia to 34,48 minut.

Kto korzysta z ChatGPT?

W badaniu użytkownicy ChatGPT zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: 7-39 lat i 40-75 lat.

Według zebranych danych, w pierwszej grupie wiekowej (7-39 lat) wskaźnik Affinity Index, który odzwierciedla zainteresowanie serwisem, wyniósł przeciętną wartość (100 proc.) dla kobiet i powyżej przeciętnej (173 proc.) dla mężczyzn. Inaczej jest pod względem czasu spędzonego na stronie – kobiety na rozmowy z chatbotem poświęciły średnio 44 minuty i 22 sekundy, mężczyźni korzystali z chatbota znacznie krócej, bo zaledwie 29 minut i 45 sekund.

Statystyki zmieniły się w drugiej grupie wiekowej - 40-75 lat. Wskaźnik Affinity Index wyniósł 43 proc. dla kobiet i 90 proc. dla mężczyzn, a średni czas spędzony na stronie OpenAI wynosił odpowiednio 28 dla kobiet i 37 minut dla mężczyzn.

Sonda
Czy sztuczna inteligencja jest groźna?
Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?