CS2 Skins

i

Autor: Valve

Counter Strike Global Offensive

CS2. 5 najdroższych skinów w 2024 r. Nawet 1,5 mln dolarów

2024-06-20 7:42

Counter Strike Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier na świecie i wcale nie przeszkadza jej to, że na koncie ma już prawie 13-lat. Oczywiście na horyzoncie wyłania się już następna, odświeżona wersja najlepszej taktycznej strzelanki, co powoduje wciąż rosnącą wartość skinów. Niektóre ceny przyprawiają o zawrót głowy, a my przyjrzymy się pięciu najdroższym.

Cały model biznesowy Valve opiera się na otwieraniu skrzynek z Counter Strike'a. Polega to na zdobyciu lub odkupieniu skrzynki oraz klucza, a następnie jej otwarciu. W środku możemy znaleźć różne skiny o mniejszej lub większej wartości. Składa się na to parę rzeczy, takich jak wygląd, częstotliwość występowania oraz stopnień zużycia (Im przedmiot jest mniej zużyty, tym cenniejszy). Dodatkowo skórka może mieć wbudowany licznik zabójstw zwany StatTrack'iem, co jeszcze bardziej zwiększa jego wartość. Oczywiście po zdobyciu takiego skina możliwa jest jego odsprzedaż, co czyni rynek Steam'a oraz inne strony z tego typu rzeczami niezłą okazją do zarobienia pieniędzy.

Najbardziej wartościowymi skinami są między innymi te do noży, broni, rękawiczek, czy naklejek, które swoją cenę zawdzięczają odległym turniejom, nieistniejącym już drużynom lub emerytowanym zawodnikom. Oczywiście zdobycie takich skinów graniczy z cudem, a często ostatnią możliwością jest ich zakup za horrendalne pieniądze. Poniżej przedstawiamy pięć najdroższych skórek do Counter Strike'a Global Offensive.

TOP 5 najdroższych skinów w CS:GO

Karambit | Case Hardened (Factory New)

Naszą listę otwiera nóż Karambit Blue Gem – z serii Case Hardened w jakości „Fabrycznie Nowy”. Jest to jedyny istniejący egzemplarz na całym świecie i jego wartość szacuję się na 1,5mln dolarów. Dziwić może fakt, że nóż nie został jeszcze sprzedany, ale właściciel odrzucił ofertę kupna o takiej wysokości i wierzy, że cena jeszcze urośnie.

AWP Dragon Lore (Souvenir)

Pamiątkowy Dragon Lore to marzenie każdego sniper'a grającego w CS:GO, a jego początek sięga roku 2014. Wtedy podczas zimowej edycji turnieju DreamHack został on dodany do części kolekcji, a zdobyć go można było jedynie poprzez oglądanie transmisji live, na której rozdawane były wcześniej wspomniane pakiety. Karabin snajperski odznacza się pięknym motywem smoka, ale w wersji Souvenir jest on przystrojony dodatkowo naklejkami drużyn oraz graczy z danego meczu. AWP Dragon Lore jest uznawany za jeden z najdroższych skinów, a w wersji fabrycznie nowej ceny sięgają nawet 200tys. dolarów. 

AK-47 Case Hardened (661)

Wariant Case Hardened odznacza się wieloma wariantami, ale tym najbardziej pożądanym jest ten z numerem 661. Dodaje on na powłoce niebiesko-srebrne wiry z drobnymi detalami w dwóch kolorach: czerwonym i żółtym. Na rynku możemy znaleźć dosłownie parę skórek tego typu, a ich wartość w najwyższej możliwej jakości może sięgać nawet 100 tys. dolarów.

M4A4 Howl

Jeden z najdziwniejszych skinów w tym zestawieniu, który swoją cenę pomimo ładnemu wyglądowi zawdzięcza głównie pomyłce Valve. 11 czerwca 2014 roku skin został wycofany ze skrzynek, a wygląd został nieco przerobiony, by nie łamać praw autorskich. Broń w dodatku otrzymała oznaczenie „kontrabanda” należące do skórek, których nie można już zdobyć w grze. Najdroższe warianty tej broni potrafią kosztować w okolicach nawet 10 tys. dolarów.

Naklejki Titan oraz iBuyPower

IEM Katowice w 2014 roku to nie tylko fenomenalny turniej, ale i również kopalnia kolekcjonerskich skinów. Do nich należą naklejki legendarnych już zespołów Titan oraz iBuyPower, które znalazły się w Katowickim spodku. Z powodu niewielkiej ilości naklejek za wersję z hologramem trzeba zapłacić 50 tyś. dolarów.

Oczywiście znajdzie się o wiele więcej skinów godnym poświęcenia uwagi, ale mamy nadzieje, że tych parę przykładów dało wam do myślenia, jak potężny jest rynek kolekcjonerski w Counter Strike'u Global Offensive. Ceny z pewnością jeszcze wzrosną, a to za sprawą CS 2, który swoją premierę będzie miał w okolicach lata.

Sandra Kubicka opowiada o reality "Love me or leave me"

Arcytrudny QUIZ dla fanów Igrzysk Śmierci! Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz!

Pytanie 1 z 10
Co oznacza imię "Katniss"?