Manga i Anime

Demon Slayer — 5 anime dla fanów w 2024 roku!

2024-06-25 7:54

Demon Slayer Koyoharu Gotouge’a szybko stał się ulubieńcem fanów. Zawiera uroczą obsadę postaci z innowacyjnymi projektami wizualnymi, kreatywnymi sekwencjami akcji i realistyczną scenerią Japonii z początku XX wieku. Demony, magiczne miecze, górskie zamki i na wpół nowoczesne Tokio są tu normą. Jeśli szukacie podobnych anime do Demon Slayer, to dobrze trafiliście!

Spis treści

  1. D.Gray-Man
  2. Dororo
  3. Avatar: The Last Airbender
  4. Yu Yu Hakusho
  5. Inuyasha

D.Gray-Man

Akcja D.Gray-Mana znacznie różni się od tej rozgrywanej w Demon Slayer, ponieważ seria rozgrywa się głównie w Europie końca XIX wieku, jednakże sprowadza wiele takich samych elementów fantasy i akcji. Widzowie poznają twardego chłopca-sierotę, Allena Walkera, który wykorzystuje moc Niewinności do niszczenia potworów, znanych również jako Akuma, które nagle wybuchają z ludzi. Allen jest osobą o czystym sercu, podobnie jak Tanjiro, niestrudzenie walczącą w obronie niewinnych. Dołącza do organizacji polującej na Akuma, zwanej Czarnym Zakonem, aby zniszczyć wszelkie ślady zła. Inspirowany stylem gotyckim Czarny Zakon ma oddziały na całym świecie, więc znalezienie wszystkich Akum wymaga od Allena długich podróży.

Czytaj też: Anime. Znamy najchętniej oglądany serial w 2023 roku! Ta seria pobiła nawet Jujutsu Kaisen

D.Gray-Man

i

Autor: IMDB

Dororo

Nazywany Bogiem Mangi, dzieła Osamu Tezuki są legendarne. Różni producenci anime i mangi szukają inspiracji w jego pracach, ponieważ są one ponadczasowe. Ze względu na ich podobieństwa anime Tezuki Dororo byłoby doskonałą rekomendacją dla fanów Demon Slayer. Akcja Dororo rozgrywa się także w świecie terroryzowanym przez demony. Chciwy władca feudalny, desperacko chcący utrzymać władzę, zawiera pakt i wykorzystuje swojego pierworodnego, Hyakkimaru, jako ofiarę. W rezultacie dziecko rodzi się bez kończyn i twarzy, ale przeżywa dzięki życzliwemu szamanowi. Hyakkimaru pragnie teraz zemsty zarówno na swoim ojcu, jak i demonach, które zrujnowały jego dzieciństwo.

Czytaj też: Jujutsu Kaisen — 5 anime dla fanów Yuji Itadori i jego przyjaciół! Ranking najlepszych seriali

Dororo

i

Autor: Lost in Anime

Avatar: The Last Airbender

Avatar: The Last Airbender z Nickelodeon jest ulubieńcem fanów od początku XXI wieku. Serial przez wielu uważany jest za zachodnią kreskówkę, ale czerpie w dużej mierze z grafiki anime i metod opowiadania historii. Widzowie zapoznają się z bogatą scenerią inspirowaną kuchnią azjatycką, w której naginacze mogą kontrolować jeden z czterech żywiołów, ale tylko wszechmocny Awatar może władać wszystkimi czterema. 12-letni mnich, Nomad Powietrza i obecny Awatar, Aang, wyrusza na misję pokonania nikczemnego Władcy Ognia i zakończenia stuletniej wojny, która spustoszyła świat. Po drodze jest mnóstwo akcji, komedii i ważnych życiowych lekcji.

Czytaj też: One-Punch Man. 5 anime dla fanów Saitamy! Lista najlepszych seriali

Avatar: The Last Airbender

i

Autor: Netflix

Yu Yu Hakusho

Yu Yu Hakusho to anime akcji o zjawiskach nadprzyrodzonych, którego początki sięgają wczesnych lat 90. XX wieku. Jest on uwielbiany przez fanów Shonen, który zainspirował wiele innych produkcji jak Bleach, czy Naruto. W anime występuje przestępca ze szkoły średniej o dobrym sercu, Yusuke Urameshi, który ginie w wypadku samochodowym, ratując życie dziecka. Pod wrażeniem jego dobrego uczynku, świat duchów zatrudnia Yusuke jako duchowego detektywa. Yusuke przyciąga na swoją stronę trzech towarzyszy: swojego duchowo świadomego kolegę z klasy, Kuwabarę, demona lodu i ognia, Hiei oraz byłego demonicznego złodzieja, Kuramę. Razem rozwiązują różne problemy nękające świat ludzi, duchów i demonów.

Czytaj też: Naruto — 8 anime dla fanów Uzumaki i jego przyjaciół! Zaskakujące wybory

Yu Yu Hakusho

i

Autor: Netflix

Inuyasha

Inuyasha jest stylistycznie najbliższa Demon Slayerowi. Obydwa seriale przedstawiają japońską scenerię fantasy, magiczne bronie, oszałamiające krajobrazy i okrutne demony różnej wielkości. Jednakże, podczas gdy Tanjiro spędza większość czasu próbując wyleczyć swoją siostrę z jej demonicznej klątwy, Inuyasha zamiast tego skupia się na mężczyźnie próbującym żyć ze swoją demoniczną krwią. Bohater pół-demona, Inuyasha, przemierza feudalną Japonię, próbując zniszczyć Naraku, demona odpowiedzialnego za zabicie jego kochanka i stawienie ich przeciwko sobie.

Inuyasha

i

Autor: IMDB
Express Biedrzyckiej - Maria EJCHART

Demon Slayer QUIZ — Sprawdź, którą postacią z anime jesteś

Pytanie 1 z 10
Jaki jest Twój poranny rytuał lub rutyna, która pomaga Ci przygotować się na nadchodzący dzień?