Diablo 4

i

Autor: pcgamesn https://www.pcgamesn.com/diablo-4/interview-best-game

Diablo 4

Diablo 4 - poradnik dotyczący przejścia gry. Wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać w Sanktuarium

2023-06-09 14:30

Najnowsza gra Blizzarda posiada masę mechanik, które nierzadko mogą wydawać się skomplikowane i prowadzić do pytań "jak grać". W tym artykule postaramy się udzielić wszystkim informacji na temat "jak przejść Diablo 4", aby gracz nie musiał zmagać się z problemami, zmierzając do endgame'u gry. Zapinajcie pasy i przenośmy się do świata Sanktuarium.

Spis treści

  1. 1. Poziom świata
  2. 2. Klasa postaci
  3. 3. Misje poboczne
  4. 4. Przedmioty/Itemy
  5. 5. Build postaci
  6. 6. Lochy
  7. 7. Kapliczki Lilith
  8. 8. Sława w świecie Sankturium
  9. 9. Siła, inteligencja, zręczność - wszystko ma znaczenie
  10. 10. Endgame

Blizzard dostarczył graczom przy okazji Diablo 4 masę dobrej zabawy, zbierając przy tym wszystkim masę pochlebnych opinii. Ciężko się temu dziwić, ponieważ wreszcie gracze nowi, jak i ci najbardziej zagorzali doczekali się ciężkiego klimatu rodem z pierwszych dwóch części. Trzeba jednak przyznać, że deweloperzy nie potrafili zdecydować, czym tak właściwie ma być Diablo 4. Z tego powodu otrzymaliśmy tutaj miks hack'n slasha z MMO-RPG. To wszystko owocowało w masę mechanik i wiele pytań, jak grać w najnowszą grę Blizzarda. Jeżeli macie jakieś wątpliwości i chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat Diablo 4, to poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące sprawnego przejścia gry.

1. Poziom świata

Na sam początek zabawy z Diablo 4 przyjdzie nam wybrać postać oraz zdecydować, na którym poziomie świata będziemy chcieli grać. Tutaj podpowiadamy, aby kampanie rozegrać na poziomie pierwszym zatytułowanym "awanturnik". Druga ranga świata "weteran" daje niewielkie bonusy, a znacznie utrudnia grę. Nasza rada brzmi — zapoznaj się z fabułą, dojdź do endgame'u i wtedy zajmij się poziomami świata.

2. Klasa postaci

Przy wyborze postaci sugeruj się tylko i wyłącznie tym, czym chcesz grać. Każda z postaci ma swoje ciekawe umiejętności oraz zastosowania. Pamiętajcie, że "meta" gry będzie się zmieniać, szczególnie na tak wczesnym etapie. Dla przykładu, trzeba przyznać, że nekromanta jest bardzo mocny, ale z drugiej strony nie podpasuje on graczom, którzy nie przepadają za stosowaniem ataków dystansowych, w głównej mierze zadawanych przez jego nieumarłych. Z drugiej strony wyłania się barbarzyńca, który również jest ciekawą opcją. Choć aktualnie nie jest on najsilniejszą postacią, idealnie trafi do fanów grania w zwarciu. W kwestii klasy postaci decydujcie sami i zwyczajnie, bawcie się nią!

3. Misje poboczne

Diablo 4 oferuje naprawdę sporą ilość aktywności pobocznych, a szczególnie misji. Starajcie się ich nie unikać i systematycznie robić. Oczywiście nie musicie z początku wykonać każdej, jednak wykonanie połowy z nich pozwoli wam łatwiej pokonywać dużych bossów i za sprawą dużej ilości expa, łatwiej wprowadzi was do trzeciego poziomu świata.

4. Przedmioty/Itemy

W Diablo 4 dropi naprawdę masa przedmiotów. Te o kolorze białym i niebieskim starajcie się podnosić jedynie na samym początku gry. Następnie skupcie się jedynie na złotych, a jeżeli przestaną być wam one potrzebne lub będą za słabe, pozbywajcie się ich w proporcji 50/50. Raz u kowala, raz u handlarza. Dzięki temu będziecie posiadać ciągle dużą ilość materiałów i szczególnie złota, które przyda się po ukończeniu fabuły. W kwestii "co zakładać" odpowiedz jest bardzo prosta. Podczas rozgrywki fabularnej wybierajcie przedmioty z większym Item Power. Nie ulepszajcie ich, dopóki nie dotrzecie do endgame'u. Pozostaje jeszcze kwestia właściwości przedmiotu. Jeżeli któryś oferuje wam bonus do umiejętności, z którego nie korzystacie, lepiej będzie się go pozbyć i poszukać czegoś innego.

5. Build postaci

Gry takie jak Diablo zawsze mają mocno rozbudowane drzewka umiejętności, tak też jest i tym razem. Nie zapomnijcie o zapoznaniu się z nimi oraz zdecydujcie, czy chcecie testować swoje buildy, czy chcecie skupić się na już gotowych. Podkreślamy, że dobry build twojej postaci znacznie ułatwi ci levelowanie. Przykładowe znajdziecie na d4builds.

6. Lochy

Podczas przechodzenia gry nie skupiajcie się na lochach, bo i tak z endgame'm ponownie do nich wrócicie. Wiele zadań pobocznych prędzej, czy później wyśle was w te lokacje, więc nie ma co powtarzać czynności. Jedynym wyjątkiem może być potrzeba affixa (Affixy to nazwy z odpowiednimi atrybutami nadanymi przedmiotom magicznym i rzadkim, klejnotom i amuletom), wtedy drogą wyjątku warto udać się do takiego lochu.

7. Kapliczki Lilith

Podczas przemierzania Sanktuarium z pewnością natraficie na kapliczki Lilith. Nie zapominajcie o ich niszczeniu, a wręcz zalecamy, aby zająć się nimi jak najszybciej. Pomogą wam w tym mapy udostępnione przez innych graczy.

8. Sława w świecie Sankturium

Diablo 4 podkradł z World Of Warcraft element sławy/reputacji. Wbijamy ją za pomocą robienia misji pobocznych, odkrywania danego regionu lub ukończenia lochów. Wszystkie krainy w grze zaoferują wam za wbicie maksymalnej "renomy" dodatkowe potiony, punkty umiejętności oraz do 20 paragonów, które zamienicie na 5 darmowych poziomów. Postarajcie się nie zapominać o wbijaniu sławy i odbieraniu z nich nagród.

9. Siła, inteligencja, zręczność - wszystko ma znaczenie

O dziwo Blizzard zmienił koncepcję siły, inteligencji oraz zręczności względem Diablo 3. Tym razem wszystkie trzy aspekty będą przydatne na każdej klasie postaci. Pod koniec gry starajcie się pamiętać, aby nie zaniedbywać, któregoś z nich.

10. Endgame

Gdy ukończycie fabułę, będziecie musieli pokonać bossa o nazwie The Curator, który odblokuje wam World Tier 3, następnie przyjdzie wam zwiedzać lochy oraz dungeony. Wtedy rozpocznie sie wyścig o szukanie jak najlepszego wyposażenia dla waszej postaci. Od trzeciego poziomu świata starajcie się porównywać wyłącznie przedmioty "Święte". Najlepsze itemy o nazwie "Ancient" również będą wam już wypadać i pamiętajcie, jeżeli taki będzie posiadać dobre statystyki i właściwości zachowajcie je. Jeżeli aktualnie może okazać się słabszy, to niewykluczone, że prędzej, czy później zdobędziecie legendarny aspekt, który wsadzicie do tego przedmiotu.

Robert Karaś o wyniszczającym rekordzie świata w 10-krotnym Ironmanie: Urazy, halucynacje i chwile zwątpienia

QUIZ. Stolice znanych państw, ale... w przeszłości! Pytania o Kraków się nie spodziewaj

Pytanie 1 z 13
Ale zacznijmy od Polski. Poza Warszawą w historii naszego kraju funkcję stolicy pełniło sześć miast. Wskaż, które:
Diablo 4

i

Autor: pcgamesn https://www.pcgamesn.com/diablo-4/interview-best-game Link: https://www.pcgamesn.com/diablo-4/interview-best-game