Disney QUIZ: Król Lew. Dokończ kultowy cytat! Sprawdzamy ile pamiętacie z bajki!

i

Autor: Oficjalna okładka/plakat Zdjęcie poglądowe

QUIZ!

Disney QUIZ: Król Lew. Dokończ kultowy cytat! Sprawdzamy, ile pamiętacie z bajki!

2024-06-10 15:37

Kochacie Króla Lwa? Nic dziwnego! To zdecydowanie jednak z najpopularniejszych bajek Disenya. Animacja pochodzi z 1994 roku co oznacza, że właśnie kończy... 30 lat! Wszystkiego najlepszego dla bohaterów i twórców i oczywiście - fanów! Dla tych ostatnich mamy niespodziankę - test wiedzy. Umiecie dokończyć te cytaty?

Król Lew z roku 1994 okazał się być wielkim hitem. Dzieci, które wtedy go podziwiały, dziś pokazują go swoim maluchom i ukradkiem wciąż ocierają łzy wzruszenia. Cztery lata później zaprezentowano kontynuację historii Simby. Wtedy poznaliśmy jego córkę i jej przygody, jednak Król Lew II: Czas Simby nie cieszył się już tak wielką popularnością mimo kilku bardzo dobrych piosenek. Król Lew III miał być natomiast wersja wydarzeń według Timona i Pumby i kierowany był do młodszej widowni, która ceniła sobie serial z 1995 roku - Timon i Pumba. My jednak sprawdzimy tylko ile pamiętacie z kultowej pierwszej części historii! A oto nasz quiz!

Disney QUIZ: Król Lew. Dokończ kultowy cytat! Sprawdzamy ile pamiętacie z bajki!

Pytanie 1 z 12
I już się nie martw...

Mufasa: Król Lew - kiedy premiera?

W 2024 roku czeka nas niezwykły powrót do kin i świata znanego z kultowej już opowieści Disneya. ,,Mufasa: Król Lew” to prequel filmu z 2019 roku, stworzony za pomocą tej samej fotorealistycznej animacji.

- Ujrzycie mnóstwo znajomych twarzy. To prequel, ale prequel w tym sensie, że pojawiają się te same postacie, ale wyjaśniamy wam, jak stali się tym, kim są teraz – wyjaśnił reżyser w rozmowie z Entertainment Weekly.  

Premiera filmu Mufasa: Król Lew zaplanowana jest na 20 grudnia 2024.

Diuna 2 to nie wszystko! 5 filmów dla fanów, które musicie obejrzeć w 2024 roku!