Film

Diuna 2. Data premiery i nowy epicki zwiastun filmu o Arrakis

2023-12-13 11:08

Druga część filmu na piaszczystej planecie ma mieć swoją premierę dopiero w przyszłym roku. Sprawdźcie, kiedy film Diuna 2 trafi do kin i zobaczcie plakaty oraz najnowszy zwiastun filmu, w którym czeka nas epicka bitwa na Arrakis.

Po dużym sukcesie Diuny z 2021 roku wielu fanów z niecierpliwością czekało na część drugą przygód na planecie Arrakis. W internecie pojawił się nowy zwiastun Diuny 2. Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się w drugiej części i na kiedy wyznaczono premierę tego wyczekiwanego przez fanów filmu.

Diuna 2 - data premiery

Na sequel hitu z 2021 roku poczekamy dłużej niż byśmy chcieli. Planowana na listopad 2023 tego roku premiera Diuny 2 została przełożona na rok 2024. Informacje o zmianie daty premiery Warner Bros. ogłosiło w czwartek (24 sierpnia). Jak podaje Variety, opóźnienie premiery Diuny 2 następuje z powodu wciąż trwających strajków WGA i SAG-AFTRA. Po tym opóźnieniu data premiery Diuny 2 została wyznaczona na 15 marca 2024, czyli 5 miesięcy później niż oczekiwaliśmy. W ramach tej zmiany premiera Godzilla x Kong: The New Empire – pierwotnie datowana na 14 marca – zostaje przesunięta o miesiąc na 12 kwietnia. Twórcy liczą na to, że nowy termin obu premier przełoży się na lepszy wynik, bo jest to okres, który pokrywa się z przerwą wiosenną dla studentów i Świętami Wielkanocnymi.

AKTUALIZACJA: Warner Bros. zdecydowało się ponownie przesunąć datę premiery Diuny 2. Wyczekiwana kontynuacja hitu z 2021 roku trafi do kin wcześniej. To już pewne, premiera Diuny 2 odbędzie się 1 marca 2024 roku.

Diuna 2 - fabuła

Wszystko wskazuje na to, że druga część opowieści będzie zgodnie z zapowiedziami reżysera Denisa Villeneuve epickim, filmem wojennym, bo w pierwszym trailerze zobaczyć można fragmenty z wielkiej bitwy pomiędzy Harkonnenami a Fremenami pod dowództwem Paula Atrydy (Timothée Chalamet). Pierwszy zwiastun trwa ponad 3 minuty i wypełniony jest akcją. W nagraniu zobaczyć można Imperatora Shaddama IV, w którego wcieli się Christopher Walken. W drugiej części Diuny zobaczymy też innych słynnych aktorów, wystąpią w nim m.in. Austin Butler, Zendaya, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Josh Brolin, Dave Bautista, Florence Pugh oraz Léa Seydoux. Warner Bros. opublikowało również pierwsze plakaty Diuny 2, które znajdziecie w naszej galerii. Najnowszy zwiastun filmu zobaczycie poniżej.

Diuna QUIZ: Sprawdź, jak dobrze znasz uniwersum stworzone przez Franka Herberta

Pytanie 1 z 11
Jaką planetę zajmują Atrydzi na początku Diuny?