Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Dragon Ball

Dragon Ball. Czego nas uczy? 7 życiowych lekcji i porad od Akiry Toriyamy

2024-06-10 7:32

Dzieciństwo jest pełne bohaterów. Wielu z nich podąża za ludźmi aż do dorosłości, pomagając im się rozwijać w trakcie swojego życia. Anime stało się jednym z miejsc, w których młodzi odnajdują swoich bohaterów – ludzi i historie, które będą miały wpływ na całe ich życie. Łatwo dostrzec wpływ seriali takich jak Naruto i One Piece. Postacie z obu serii stały się tak kultowe, że pod względem ilości miejsca w kulturowym duchu czasu rywalizują nawet z postaciami takimi jak Superman czy Batman. Jednak wszystko zaczyna się od Dragon Ball'a i historii Son Goku.

Spis treści

  1. Nigdy się nie poddawaj
  2. Znajdź radość w małych rzeczach
  3. Zawsze jest miejsce na ulepszenia
  4. Ludzie nie zawsze będą za tobą i to jest OK
  5. Walcz za tych, którzy nie mogą walczyć o siebie
  6. Każdy zasługuje na szacunek, nawet wróg
  7. Nigdy nie jest za późno na zmianę

Nigdy się nie poddawaj

Historia Goku to opowieść o pokonywaniu wyzwań, robieniu rzeczy niemożliwych i zachowaniu pokory przez cały czas. U podstaw tego leży determinacja. Goku nigdy się nie poddaje, nawet jeśli byłoby to łatwiejsze lub nawet bardziej wskazane. Nigdy się nie poddaje, nawet w obliczu porażki, a każde nowe wyzwanie jest nową szansą. W życiu każdy zasługuje na szansę bycia najlepszym. Goku przypomina wszystkim, że jeśli młody chłopak może stać się najsilniejszym we wszechświecie, to i Ty możesz osiągnąć wszystko, o ile tylko nigdy się nie poddasz.

Czytaj też: Dragon Ball QUIZ: Jak dobrze pamiętasz Sayian Saga?

Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Znajdź radość w małych rzeczach

Goku nie jest skomplikowanym facetem. W rezultacie czerpie radość z bardzo małych rzeczy, takich jak przebywanie na łonie natury, trening i spędzanie czasu z przyjaciółmi, czy rodziną. Część tego wynika z jego prostego, wiejskiego wychowania, a część z jego treningu u Mistrza Roshi. Dzięki odnajdywaniu radości w małych rzeczach duże rzeczy nie będą przytłaczające. Dzisiejszy świat jest ciężkim miejscem, w którym dzieje się wiele, ale te proste radości nigdy nie są poza naszym zasięgiem.

Czytaj też: Dragon Ball: 30 tys. fanów zebrało się w celu oddania hołdu Akirze Toriyamie

Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Zawsze jest miejsce na ulepszenia

Goku był praktycznie najsilniejszą postacią w serii, ale nie nigdy nie zamierzał spocząć na laurach. Goku zawsze dąży do samodoskonalenia, stając się coraz lepszym. Z podziwem patrzy na każdego, kto jest od niego silniejszy, zawsze szukając rewanżu i stania się lepszą wersją samego siebie, nie przeciwnika, nawet gdy jest to trudne.

Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Ludzie nie zawsze będą za tobą i to jest OK

Jednym z najważniejszych momentów w Dragon Ball Super jest Turniej Mocy. Ten tak naprawdę zakończył się z powodu braku świadomości Goku i spowodował, że wiele osób było przeciwko niemu. Jednak Goku wykorzystuje to jako sposób na popchnięcie go do przodu. Inni podsycają jego ogień, a ten przeistacza to w sposób na odniesienie sukcesu.

Vegeta i Bulma (Dragon Ball Z)

i

Autor: IMDB

Walcz za tych, którzy nie mogą walczyć o siebie

Już od dzieciństwa Goku zawsze był skłonny nadstawiać karku za innych. Od chwili, gdy zaniósł żółwia do oceanu, aż do uratowania Nameczan i nie tylko, Goku zawsze pozwalał, aby jego poczucie dobra i zła prowadziło go do pomocy tym, którzy walczą z siłami większymi od nich samych.

Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Każdy zasługuje na szacunek, nawet wróg

Goku jest bardzo przyjaznym facetem i zawsze wchodził w jakąkolwiek interakcję, a nawet konflikt, z pełnym szacunkiem do swojego potencjalnego przeciwnika. To oczywiście nierzadko odbija się na nim samym, chociażby gdy ci stosują wobec niego podstępne taktyki. Jednak warto zauważyć, że to właśnie za sprawą jego szacunku zarówno Vegeta, jak i Piccolo, przez jego syna Gohana, postanowili odmienić swoje życie.

Dragon Ball

i

Autor: Dragonball wiki

Nigdy nie jest za późno na zmianę

Nawet w obliczu śmierci Goku zawsze jest gotowy dać drugą szansę. Mając za wrogów takie postacie jak Piccolo i Vegeta, jest więcej niż chętny, aby dać im przestrzeń do zmiany i stania się lepszymi ludźmi. Goku pokazuje światu, że nigdy nie jest za późno na zmianę i przybycia do miejsca odkupienia.

Piccolo

i

Autor: Dragon Ball wiki
Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Jak dobrze pamiętasz Frieza Saga?

Pytanie 1 z 33
Frieza jest częściowo odpowiedzialny za przybycie Goku na Ziemię.