Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Dragon Ball

Dragon Ball najlepiej zarabiającym anime 2024? Nic z tego! Ten serial zmiażdżył konkurencje

2024-06-17 7:36

Przez ostatnie siedem lat Dragon Ball królował jako najlepiej zarabiająca seria anime Toei Animation. Z najnowszego raportu fiskalnego firmy wynika jednak, że One Piece oficjalnie zdetronizowało swojego kultowego konkurenta.

One Piece najlepiej zarabiającym na siebie anime

Użytkownik X, @Schaewn, podzielił się niedawno łącznymi zarobkami Toei Animation za okres od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. Według raportu One Piece zarobiło ponad 22,2 miliarda jenów (około 142,120 026 dolarów). Z drugiej strony Dragon Ball zarobił jedynie około 19 miliardów jenów (około 121 634 200 dolarów), co oznacza koniec siedmioletniej passy franczyzy. Chociaż Dragon Ball z pewnością utrzymuje publiczność, dane te potwierdzają, że One Piece w dalszym ciągu zwiększa i tak już ogromną oglądalność, czyniąc tę serię jeszcze groźniejszym przeciwnikiem zarówno dla obecnych, jak i przyszłych konkurentów.

Czytaj też: Dragon Ball: Ostatnie słowa Akiry Toriyamy przed śmiercią do twórcy One Piece. „Rób, co w Twojej mocy”

One Piece odniosło także przełomowy sukces we współpracy z takimi firmami jak Bandai Namco, która nadzoruje dział gier franczyzy. Według raportu fiskalnego firmy za 2024 rok, One Piece zarobił ponad 112,1 miliarda jenów (równowartość 721 893 733 dolarów w tamtym czasie) na sprzedaży mediów, ustanawiając nowy kamień milowy dla serii w wysokości 100 miliardów jenów. Dla kontrastu Dragon Ball zarobił 140,6 miliarda jenów, co pozwoliło mu wygrać z One Piece. Przed 2024 rokiem Dragon Ball utrzymywał passę sześciu lat zwycięstw jako najlepiej zarabiająca franczyza Bandai Namco Entertainment.

Czytaj też: One Piece: TOP 5 anime dla fanów w 2024 roku, które jeśli przegapisz, to będziedz bardzo żałował

Jednak niektórzy fani uważają, że raport tylko wzmacnia dominację Dragon Ball w fandomie anime. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ostatnia duża seria anime, Dragon Ball Super, zakończyła się w 2018 roku, podczas gdy nowe odcinki anime One Piece nadal ukazują się co tydzień. Mimo to Dragon Ball przegrał jedynie różnicą 3 miliardów jenów, na co wielu fanów DB zwracało uwagę w komentarzach.

Czytaj też: Dragon Ball — Ideologia. Tego nauczymy się z anime Akiry Toriyamy? Lekcje na całe życie

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Jak dobrze pamiętasz Sagę o Armii Czerwonej Wstęgi?

Pytanie 1 z 17
Son Goku natrafia po raz pierwszy na Armię Czerwonej Wstęgi podczas podróży po: