Dragon Ball Daima

i

Autor: TOEI

Dragon Ball

Dragon Ball rozwścieczył fanów! Promocja anime Daima z falą krytyki. „Bezczeszczenie” twórczości

2024-06-05 7:29

Wieloletnie studio produkcyjne Dragon Ball, Toei Animation, udostępniło nową oprawę graficzną nadchodzącej serii anime Daima. Zmartwiło to jednak wielu fanów, którzy obawiają się, że studio nie docenia franczyzy tak bardzo, jak powinno, ani w kraju, ani za granicą.

Nowa grafika Dragon Ball Daima od Toei Animation opublikowana w majowym numerze License Global nie spodobała się fanom. Zdjęcie przedstawiało Shenrona i skurczonego Goku, co spotkało się z wyraźną krytyką ze względu na identyczną pozę głównego bohatera w wielu poprzednich promocjach Daimy. Fani zauważyli także pozostałości pola tekstowego wokół logo serii, co skłoniło do dalszych pytań, jak poważnie Toei traktuje projekt anime.

Czytaj też: Dragon Ball: 3 życiowe lekcje Akiry Toriyamy. "Nie zapobiegaj, lecz zmierz się z trudnościami"

Dragon Ball Daima a kiepski marketing

Pomimo ostrej reakcji fanów, album spotkał się z pozytywnym przyjęciem, a niektórzy fani z niecierpliwością wyczekiwali jednego z ostatnich projektów Akiry Toriyamy przed jego śmiercią. Jednak krytyka marketingu Toei Animation nie jest niczym nowym i jak wiemy, „prawa ręka” Toriyamy, Akio Iyoku, zakłada nową firmę, która ma zająć się wysiłkami licencyjnymi Dragon Ball. Podobno wynikało to z frustracji związanej z obsługą własności intelektualnej przez Toei i Shueishę.

Premiera Dragon Ball Daima odbędzie się jesienią 2024 roku, a jego oficjalny skrót brzmi: „W wyniku spisku Goku i jego przyjaciele stają się mali. Żeby wszystko naprawić, udają się do nowego świata! To wspaniała przygoda z intensywna akcja w nieznanym i tajemniczym świecie”.

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Sprawdź swoją transformację! Jesteś jak Super Sayian, a może Great Ape?

Pytanie 1 z 10
Z jakiej planety pochodzisz?