Son Goku i Vegeta Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Dragon Ball

Dragon Ball. Rudy Vegeta ujawniony po 35-latach! Tego księcia Saiyan jeszcze nie znacie

2024-06-11 7:27

Vegeta to jeden z ulubionych antagonistów w historii anime, ale również i całej popkultury. Przemiana księcia Saiyan zmotywowała wielu z nas, a dla niektórych była wyznacznikiem tego, jakie wartości warto zabrać ze sobą w podróż przez życie. Teraz, Toei Animation postanowiło ukazać pierwszy wygląd naszego bohatera.

Spis treści

  1. Vegeta jakiego jeszcze nie znaliście
  2. Dlaczego Vegeta był rudy?
  3. Stary Vegeta podoba się fanom

Vegeta jakiego jeszcze nie znaliście

W maju 1989 roku Vegeta zadebiutował w serii anime Dragon Ball Z wyprodukowanej przez Toei Animation. Jednakże, jak pamięta wielu fanów starej szkoły, kultowy książę Saiyan miał radykalnie inny wygląd w pierwszych kilku odcinkach serialu. Na X oficjalne konto Toei Animation zamieściło pamiątkowy post, w którym podkreślono oryginalny projekt Vegety. Jak pokazano poniżej, początkowo był przedstawiany z rudymi włosami i ciemnozieloną zbroją bojową. Dodatkowo jego naramienniki były pomarańczowe, a nie żółte.

Czytaj też: Dragon Ball zniszczy wasze dzieciństwo! Tak naprawdę miała wyglądać jedna z głównych postaci

Dlaczego Vegeta był rudy?

Chociaż nie ma oficjalnego wyjaśnienia takiego wyboru kolorów, wiele osób spekulowało, że w momencie premiery serialu zespół animatorów z Toei nie był świadomy prawdziwych kolorów włosów i zbroi Vegety. Podobno w tamtym czasie nie było oficjalnie opublikowanych kolorowych obrazów Vegety, ponieważ oryginalna manga Dragon Ball Z Akiry Toriyamy była tworzona tylko w czerni i bieli. Rudowłosy Vegeta był widziany tylko w kilku wczesnych odcinkach sagi „Raditz” DBZ, zanim został zastąpiony obecnym i najbardziej znanym projektem tej postaci.

Czytaj też: Dragon Ball QUIZ: Która postać to zrobiła? Son Goku, czy Vegeta?

Stary Vegeta podoba się fanom

Wielu fanów DBZ było zaskoczonych oldschoolowym wyglądem Vegety, od czasu do czasu naśmiewając się z niego w komentarzach. Jednak znaczna liczba obserwujących stwierdziła również, że tak naprawdę woli oryginalny wygląd Vegety. „Powinni byli pozostać przy tym projekcie/kolorystyce” - argumentował jeden z użytkowników X. Jeszcze inny wyraził, że chciałby, aby projekt postaci „przed ziemią” był używany w bardziej oficjalnych produktach DB.

Czytaj też: Dragon Ball QUIZ: Vegeta, Majin Buu, a może Frieza? Sprawdź, którym złoczyńcą jesteś

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Prawda czy Fałsz? Ostateczny test o Vegeta. Tylko Saiyanie zdobędą 20/20 pkt

Pytanie 1 z 20
Vegety był dla swojego ludu księciem.
Listen on Spreaker.