Dragon Ball Daima

i

Autor: Dragon Ball

Dragon Ball

Dragon Ball. Son Goku miał używać nietypowej broni? Pokazana po 24 latach! Szkic Akiry Toriyamy

2024-06-14 8:00

Fani starej szkoły Dragon Ball wiedzą, że Son Goku używał broni zwanej Power Pole, zanim opanował swoje umiejętności Saiyanina. Jednak wczesna grafika koncepcyjna ujawnia, że ​​twórca serialu Akira Toriyama pierwotnie wyobrażał sobie Goku z zupełnie inną bronią.

11 czerwca Archiwum Toriyamy pokazało szkic koncepcyjny Son Goku, który został pierwotnie wydany w styczniu 1990 roku. Ta ilustracja przedstawia kultowego wojownika Saiyan noszącego długą laskę, która bardzo przypomina tę, którą dzierżył jego mentor, Mistrz Roshi.

Czytaj też: Dragon Ball otrzyma swoje „What if?”. Fani oczarowani pomysłem

Grafika Akiry Toriyamy przedstawia Goku z laską Roshiego

Choć grafika ta pierwotnie pojawiła się jakiś czas po premierze Dragon Ball Z, wydaje się, że istnieje spór co do tego, w jakim celu została ona stworzona. Jak szczegółowo opisano w Archiwum Toriyamy, w klasycznym mundurze Goku brakuje czarnego podkoszulka, co sugeruje, że projekt został stworzony dla „drugiej połowy 23. Tenkaichi Budokai”. Ta historia, znana również jako „Saga Piccolo Jr.”, przedstawia kultowego wojownika z Nameki, który później stał się ukochanym mentorem syna Goku, Gohana.

Jednak inne źródła podają, że szkic był przeznaczony na potrzeby fabuły „Namek/Frieza”, która przedstawia jednego z najbardziej znanych złoczyńców w całej historii Dragon Ball. Chronologicznie data premiery rysunku jest bardziej zgodna z początkiem „Namek Saga”, która miała miejsce w 1989 roku.

Son Goku

i

Autor: Dragon Ball

Nadchodzące anime Toei Animation, Dragon Ball Daima, przywoła nieco nostalgicznego klimatu w zupełnie nowej historii z udziałem „baby” Goku. To właśnie tam ponownie zobaczymy naszego młodego bohatera walczącego z wrogami za pomocą swojej tyczki mocy.

Czytaj też: Dragon Ball rozwścieczył fanów! Promocja anime Daima z falą krytyki. „Bezczeszczenie” twórczości

Dragon Ball Daima

i

Autor: Dragon Ball
Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball Super QUIZ. Jak dobrze znasz Beerusa?

Pytanie 1 z 15
Beerus zawzięcie poszukuje:
Listen on Spreaker.