Son Goku

i

Autor: Dragon Ball wiki

Anime

Dragon Ball w „dramatycznej” wersji. Tak wyglądał Son Goku 30-lat temu

2024-06-06 7:46

Oficjalna strona poświęcona mandze i anime Dragon Ball zaprezentowała pełnokolorowy rysunek jednej z okładki autorstwa Akiry Toriyamy, przedstawiającej Goku i innych groźnych przeciwników Wojowników Z w stylu lat 90.

30-letnia grafika Akiry Toriyamy ujawniona! „Dramatyczny” styl

Dragon Ball opublikował bardzo starą, pełnokolorową ilustrację jednej z okładki narysowanej przez Akirę Toriyamę. Grafika przedstawia zarówno dorosłego Goku, jak i groźne zagrożenie ze strony androidów, narysowane w niepowtarzalnym stylu lat 90-tych. Manga została wydana przez Weekly Shonen Jump w 1992 i zawierała kolorowe wersje Androidów 16, 17 i 18 z surowym Goku w tle. Opublikowany po raz pierwszy ponad 30 lat temu, 18 grudnia 1992 r., obraz stanowi część Archiwum Toriyamy, regularnej kolumny, w której stare oraz często rzadkie grafiki Dragon Ball są odkrywane tylko na 24 godziny.

Czytaj też: Dragon Ball: Niezwykły crossover Akiry Toriyamy udostępniony! Tego w świecie anime nie było

Na oficjalnej stronie Dragon Ball znajdywał się oficjalny opis: „Ta pełnokolorowa strona otwierająca, świętująca siedem lat publikacji, przedstawia androidy, które wykazały niewiarygodną przewagę w swoich walkach z Vegetą i Trunksem! Zestawienie z Goku w monochromatycznym tle sprawia, że kompozycja jest dramatyczna.

Archiwa Toriyamy łączą przeszłość z teraźniejszością, a wielu długoletnich fanów Dragon Ball jest w stanie przypomnieć sobie zagrożenie, jakie stwarzały androidy, gdy zostały one po raz pierwszy wprowadzone do anime.

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Jak dobrze pamiętasz Son Goku Saga?

Pytanie 1 z 21
Gdzie Son Goku po raz pierwszy ujrzał Smoczą kulę?
Listen on Spreaker.