Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Yan Krukau / Pexels

Gry

Drastyczne podwyżki cen gier na PC. W tych krajach popularne gry są droższe nawet o 67 procent!

2023-04-21 12:19

W kilku krajach odnotowano niezapowiedziane podwyżki gier od Sony w wersji na PC. W niektórych wypadkach ceny wzrosły aż o 67%! Sprawdźcie, jakie gry podrożały.

Gry w wersji na PC znacznie droższe

Niewielkie podwyżki cen gier często pozostają niezauważone, ale w wypadku podwyżek cen gier od Sony w wersji na PC, na platformie Steam trudno mówić o małych zmianach. Pierwsze informacje o zmianach w cenniku zamieszczone zostały na forum ResetEra.

Jeden z użytkowników wrzucił tam podsumowanie, z którego wynika, że za gry na PC więcej będą musieli zapłacić gracze z wielu krajów m.in. Argentyny, Kanady, Chile, Chin, Kolumbii, Korei Południowej, a nawet „rodzinnego” kraju Sony, Japonii.

Informacje oczywiście szybko zostały zweryfikowane i redakcja VGC potwierdziła, że faktycznie ceny gier się zmieniły.

Popularne gry takie jak „God of War”, „Marvel’s Spider-Man” czy „Returnal” kosztują w Kanadzie około 10 dolarów więcej.Największe podwyżki odczują gracza z Argentyny, bo tam zarejestrowano rekordową podwyżkę. Za niektóre z wymienionych gier gracze będą musieli zapłacić dwukrotnie więcej, a za inne – nawet 67% więcej!

Taka niezapowiedziana zmiana w cenie nie zachwyciła graczy i nadal nie wiadomo dlaczego Sony tak drastycznie podniosło ceny i dlaczego nie wydało w tej sprawie oficjalnego komunikatu. Można tylko liczyć na to, że wkrótce coś więcej się wyjaśni w tej sprawie i gracze w Polsce też nie obudzą się z niespodziewanymi podwyżkami cen.