Spis treści
- Sjokz (League of Legends i CS2)
- Scarlett (Starcraft II)
- Tricia “megumixbear” Sugita (League of Legends)
- Remilia (League of Legends)
- Sheever (Dota 2)
Sjokz (League of Legends i CS2)
Eefje „Sjokz” Depoortere stała się rozpoznawalnym głosem w e-sporcie, będąc gospodarzem Mistrzostw Świata League of Legends i LEC, czy zawodów CS2. Miała także doświadczenie jako zawodniczka, biorąca udział w kilku lokalnych rozgrywkach League of Legends w swoim regionie, a nawet w reprezentacji Belgii. Uzyskała tytuł magistra historii i dziennikarstwa na Uniwersytecie w Gandawie, a swoją miłość do gier i dziennikarstwa udało jej się połączyć, zostając niezależną dziennikarką e-sportową. Została również uznana przez The Game Awards i Esports Awards za najlepszego gospodarza e-sportu przez cztery lata z rzędu od 2017 roku. Depoortere wyniosła hosting e-sportu na nowy poziom, wsparty doświadczeniem w transmisji, wiedzą o grach i umiejętnościami.
Scarlett (Starcraft II)
Sasha zdobyła swój przydomek „Królowa Ostrzy” za biegłość w grze Starcraft II rasą Zergów i co ważniejsze, jest pierwszą kobietą, która wygrała duży turniej Starcraft II — tak, to ta ikoniczna gra od Blizzarda. W 2016 roku została również uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa za najlepiej zarabiającą kobietę grającą w konkurencyjne gry wideo, a jej dorobek pieniężny przekroczył 362 000 dolarów. Scarlett, transpłciowa kobieta, nigdy w swojej karierze nie poruszała kwestii płci jako tematu dyskusji i udowodniła, że nigdy nie było to potrzebne. Wciąż aktywnie obecna na scenie Starcraft II, w drużynie Shopify Rebellion, przypomina wszystkim kobietom, że e-sport również jest dla nich.
Tricia “megumixbear” Sugita (League of Legends)
Była dyrektor naczelna FlyQuest i obecna dyrektor operacyjna Cloud9, Tricia „megumixbear” Sugita, zaczynała jako gospodarz e-sportu i redaktor IGN. Następnie została dyrektorem ds. e-sportu w platformie streamingowej Azubu i dyrektorem ds. partnerstwa w firmie Immortals, zanim objęła stanowisko dyrektora operacyjnego w FlyQuest. Po awansie w styczniu 2020 r. organizacja e-sportowa aktywnie promowała inicjatywy środowiskowe pod jej kierownictwem, takie jak ich ekologiczny dom gier o nazwie „The Greenhouse Training Facility”. Złożyli także zobowiązanie do sadzenia drzew, które było powiązane z ich występem podczas wiosennych finałów LCS 2020 we współpracy z organizacją OneTreePlanted. Co ważne, FlyQuest była jedną z pierwszych organizacji e-sportowych, która publicznie wsparła ruch Black Lives Matter. W 2022 roku Tricia dołączyła do Cloud9 jako dyrektor ds. marketingu i ostatecznie awansowała na stanowisko dyrektora operacyjnego.
Remilia (League of Legends)
Maria „Remilia” Creveling była zawodowym graczem i streamerem League of Legends. Karierę zawodową rozpoczęła w 2013 roku startując w zawodach NA Challenger Series. Dołączyła do kilku drużyn na poziomie Challengera i została uznana zarówno za pierwszą kobietę, jak i pierwszą osobę transpłciową, która grała w NA LCS. Często unikała światła reflektorów, zwłaszcza gdy stała się ofiarą molestowania seksualnego w związku z operacją zmiany płci. - „Kiedy tracę wiarę w siebie, moi fani we mnie wierzą i to doprowadza mnie do płaczu. Dziękuję wam” – napisała w tweecie. Remilia zmarła we śnie w 2019 roku w wieku 24 lat. W pamięci bliskich i fanów na całym świecie zasłużyła na swoje miejsce w historii e-sportu i do dziś jest inspiracją dla graczy.
Sheever (Dota 2)
Gospodarz i osobowość związana z Dotą 2, Jorien „Sheever” van der Heijden, przez lata pojawiała się na niezliczonych turniejach i stała się twarzą DPC Majors i The International. Nazywana „Królową Dota 2” Sheever rozpoczęła karierę w 2012 roku. W 2017 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Pomimo zagrażającej życiu choroby nadal brała udział w turniejach i wydarzeniach. Około dwa i pół roku później Sheever ogłosiła, że wygrała bitwę i jest teraz wolna od raka. Sheever rozszerzyła swoją działalność także na inne gry, w tym StarCraft II, CS:GO, Valorant i co ważniejsze, mocno przysłużyła się całemu e-sportowi.