Twitter

i

Autor: Unsplash.com/Brett Jordan Twitter - jakie zmiany zapowiada Elon Musk?

Social media

Elon Musk będzie czyścił Twittera. Tysiące kont zostanie skasowanych!

2023-05-10 10:21

Elon Musk, nowy właściciel Twittera wpadł na kolejny pomysł, który ma usprawnić działanie portalu. Tysiące kont ma zostać skasowanych. Dla wielu celebrytów i influencerów taka decyzja oznacza spadek liczby followersów. Sprawdźcie, jakie konta znikną z Twittera.

Jakie konta znikną z Twittera?

Ostatnio w mediach głośno było o Twitterze po tym, jak Elon Musk wprowadził zmiany dotyczące statusu zweryfikowanego konta i towarzyszącego mu niebieskiego znaczka. Oznaczenie, które do tej ułatwiało użytkownikom odnalezienie informacji publikowanych przez oficjalne strony, zostało zmienione w świecie subskrypcję premium. Bardzo szybko po tym, jak zniknęły niebieskie znaczki na platformie pojawił się wysyp kont podszywających się pod firmy, instytucje czy influencerów. W ramach abonamentu Twitter Blue fałszywe konta otrzymały niebieski znaczek weryfikacji, więc na pierwszy rzut oka wyglądały jak prawdziwe. Korzystając z takiego konta hakerzy mogą zamieszczać linki do stron wyciągających dane lub zawierających nieprawdziwe informacje. Chaos, jaki wywołał milioner tą decyzją był ogromny.

Najnowsza decyzja dotycząca użytkowników nie jest tak radykalna i prawdopodobnie nie wywoła tak dużego zamieszania. Jak podaje portal money.pl, Elon Musk postanowił przeprowadzić czystkę nieaktywnych kont.

Konto na Twitterze wygaśnie każdemu, kto nie korzystał z niego przez kilka lat. Taka decyzja najprawdopodobniej wpłynie na spadek liczby followersów osób, które prowadzą na platformie swoje konta. Nie podano, w jaki sposób usunięcie takich kont ma usprawnić działanie portalu.