ENCE

i

Autor: ESL Polska / Michał Konkol

CS2

ENCE w rozsypce. Hades i Dycha na ławce! Kim są nowi zawodnicy?

2024-05-29 11:21

Ostatnie miesiące dla polskiego Counter Strike'a nie były łatwe. Brak trofeów, wygranych znaczących meczów, czy przełomów w postaci nowych drużyn. Co gorsza, nasze polskie ENCE również zaliczyło spory zjazd, co przełożyło się na zmiany w głównym składzie.

Spis treści

  1. ENCE z dużymi zmianami
  2. Kim są sdy i podi?

ENCE z dużymi zmianami

Jak czytamy z oficjalnego Tweeta ENCE, Aleksander "hades" Miskiewicz oraz Paweł "Dycha" Dycha wylądowali na ławce, tym samym zostawiając w składzie Krzysztofa "Goofy" Górskiego, Kacpera "Kylar" Walukiewicza oraz prowadzącego Lukasa "Gla1ve" Rossandera. W miejsce dwóch polskich zawodników wejdą Viktor "sdy" Orudzhev i Paavo "podi" Heiskanen.

Kim są sdy i podi?

Paavo "podi" Heiskanen to 19-letni, młody fiński talent, który związany jest ze sceną Counter Strike'a od 2022 r. Można powiedzieć, wychowanek akademii ENCE odbił na moment w stronę Sprout, aby ponownie zawitać w rodzimej organizacji, tym razem otrzymując szansę w pierwszym składzie.

Zdecydowanie więcej można powiedzieć o ukraińskim 27-latku, Viktorze "sdy" Orudzhevie. Ten zahaczył m.in. o takie zespoły jak Spirit, MAD Lions, NAVI, czy Monte, aby teraz rozpocząć nową przygodę w ENCE. Sdy na swoim koncie posiada zwycięstwo w ESL Challenger Jönköping z Monte, gdzie został MVP turnieju oraz triumfował w Blast Premier Spring Final 2022 z Natus Vincere.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

Wiesz wszystko o e-sportowej scenie CS:GO? Nasz QUIZ sprawdzi twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 14
Który zespół podpisał kontrakt z s1mple'm w styczniu 2016 r.?