Lollipop Chainsaw

i

Autor: IMDB

Gry

Fani PS5 i XBOX czekają na ten remake 11-lat. Wreszcie powstaje

2023-11-22 7:47

Swego czasu gry o tematyce zombie podbijały świat, jednak niektóre mniejsze studia musiały sięgać po niekonwencjonalne rozwiązania i pomysły na swój tytuł. Nie inaczej było w przypadku Lollipop Chainsaw, która ma otrzymać długo wyczekiwany remake. Niestety, ale ten rzadki tytuł nie tylko sięga astronomicznych kwot, ale i twórcy potwierdzili, że nie zobaczymy go prędko.

Przygody skąpo ubranej cheerleaderki podbiły świat dopiero kilka lat później, tym samym doprowadzając Lollipop Chainsaw to bycia białym krukiem wśród gier na konsole PlayStation 3 — aktualnie tytuł kosztuje w okolicach 600 zł. Powodem tego wszystkiego był jej zwyczajnie mały nakład oraz fakt, że połączenie zombie, masy krwi, piły mechanicznej oraz młodej, dosyć odważnie ubranej dziewczyny budził kontrowersję w wielu krajach. Fani tego tytułu mieli doczekać się długo wyczekiwanego Remake'a, ale niestety twórcy odroczyli datę premiery.

Remake Lollipop Chainsaw opóźniony, ale mamy też dobre informacje

Dragami Games wyjaśnił w oficjalnym komunikacie, że proces produkcji musi został wydłużony o kolejny rok, by deweloperzy mogli dostarczyć „najlepsze możliwe doświadczenie”. To jednak skłoniło studio do podzielenia się z fanami nazwą, która mocno odróżni pierwotny tytuł od remake'u - Lollipop Chainsaw RePOP. Twórcy nie planują przebudować rozgrywki od podstaw, a raczej trzymać się założeń pierwowzoru z „bardziej realistycznym podejściem do grafiki”. Dla graczy, którym wpadła w ucho oryginalna ścieżka dźwiękowa, niestety, ale z powodu braku licencji zabraknie jej w odświeżonej wersji.

Dobre informacje stale przeplatają się ze złymi, jednak nad Lollipop Chainsaw RePOP czuwa Yoshimi Yasuda — producent pierwowzoru oraz szef wspomnianego Dragami Games. Aktualnie nie mamy jeszcze informacji, na jakie platformy zmierza remake, jednak można domyślać się, że podobnie jak w przypadku oryginalnej części z 2011 roku, gra pojawi się na konsolach PlayStation i Xbox.

Wiadomość o Lollipop Chainsaw RePOP rozentuzjazmowała wielu graczy, ponieważ tak jak wcześniej wspominaliśmy, gra jest zwyczajnie rzadka, a kolekcjonerzy, którzy ją posiadają, żądają za nią ogromnych pieniędzy. Będzie to też kolejny dobry powód, aby odświeżyć sobie pamięć i powspominać, jak to grało się na konsolach siódmej generacji.

Dramatyczna akcja strażaków w Ostródzie. Staruszek czekał na ratunek z doniczką na głowie owinięty szmatami

QUIZ: Czy rozpoznasz potwory z Wiedźmin 3: Dziki Gon po samych zdjęciach?

Pytanie 1 z 11
Co to za potwór?
Wiedźmin 3 potwory