Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. internet / facebook.com/@guardiansofthegalaxy

Film

Film "Strażnicy Galaktyki 3" z nagrodą od PETA. Co w filmie docenili obrońcy praw zwierząt?

2023-05-11 11:19

PETA to międzynarodowa organizacja zajmująca się głównie walką o prawa zwierząt. Przedstawiciele organizacji wystosowali specjalne podziękowania dla twórców filmu „Strażnicy Galaktyki 3”. Sprawdźcie, jakie ważne przesłanie zawiera film z animowanym szopem Rocketem.

PETA nagrodziła twórców filmu „Strażnicy Galaktyki 3”

Fani filmów „Strażnicy Galaktyki” zachwycali się nie raz postacią szopa Rocketa. Jest on inteligentnym szopem powstałym w wyniku eksperymentu. Rocket jest specjalistą od broni i taktykiem i pełnoprawnym członkiem Strażników Galaktyki. Inspiracją do stworzenia tej postaci była piosenka The Beatles z 1969 pod tytułem Rocky Raccoon.

W trzeciej części filmu o przygodach obrońców galaktyki pojawiły się też inne animowane zwierzęta Lylli, Floor i Teefs. Organizacja PETA pochwaliła nową produkcję Marvel Studios, uznając ją za najlepszy film roku poruszający kwestię praw zwierząt. Film został doceniony za ukazanie skutków testów na zwierzętach.

„Scenariusz Jamesa Gunna nie odbiega od trudnych (ale często prawdziwych) tematów, a my jesteśmy podekscytowani opowieścią o empatii dla wszystkich żywych, uroczych istot. Za urzekającą i przekonującą kreację Rocketa i jego przyjaciół oraz przypomnienie widzom, że zwierzęta torturowane w laboratoriach to istoty czujące, a nie wytatuowane na nich numery, PETA uhonorowała Gunna nagrodą Not a Numer Award. James Gunn za sprawą Rocketa nadał twarz, imię i osobowość milionom wrażliwych zwierząt, które przechodzą przez laboratoria. PETA wyróżnia Strażników Galaktyki 3 jako najlepszy film roku o prawach zwierząt, ponieważ pomaga widzom postrzegać zwierzęta jako jednostki i sugeruje, że możemy na nich eksperymentować, ale nie oznacza, że ​​powinniśmy” – powiedziała wiceprezes PETA, Lisa Lange, w oświadczeniu.

W filmie przedstawiono, jak traktowane są zwierzęta w trakcie eksperymentów. Tatuowanie numerów i kodów na ciałach zwierząt to coś, co robi się współecześnie, a nie tylko zabieg stosowany w filmie przez Wielkiego Ewolucjonistę. Zdaniem organizacji podobne sprzęty, w których uwięziony był Rocket w filmie, używane są podczas prawdziwych eksperymentów na zwierzętach.

„Podobnie jak przyjaciele Rocketa, Lylla, Teefs i Floor, większość zwierząt wykorzystywanych w laboratoriach jest zabijana pod koniec swojego pełnego cierpienia życia. Są przetrzymywani w ciasnych klatkach, często samotni i okaleczeni, zarażeni chorobami, celowo hodowani, by cierpieli z powodu wyniszczających warunków, zmuszani do znoszenia wielu bolesnych procedur, zamykani w urządzeniach przytrzymujących, bombardowani bodźcami przez dłuższy czas i często pozbawieni odpowiedniego pożywienia, wody i łagodzenia bólu.I chociaż National Institutes of Health wydaje prawie 20 miliardów dolarów rocznie z funduszy podatników na testy na zwierzętach, badania wykazały, że 95% wszystkich nowych leków, które są bezpieczne i skuteczne w testach na zwierzętach, nie udaje się w badaniach klinicznych na ludziach, ponieważ nie działają lub są niebezpieczne. Film przypomina widzom, że wszystkie zwierzęta zasługują na życie na wolności pod gołym niebem, a nie zamknięcie w klatkach laboratoryjnych” – podsumowała organizacja PETA.

Czy rozpoznasz zwierzęta po uszach?
Pytanie 1 z 13
Takie mięciutkie uszka ma...
Niedźwiedź