E-sport

Gaming House już oficjalnie otwarty. Wszystko co musisz wiedzieć o tym miejscu w Zielonej Górze [zdjęcia]

Od 22 czerwca, w Zielonej Górze oficjalnie jest otwarty Gaming House. Jak się dowiedzieliśmy jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Zobaczcie naszą galerię zdjęć, to właśnie w tym miejscu przygotowują się najlepsi z najlepszych! Co jeszcze znajduje się w Gaming House poza nowoczesnym sprzętem? To prawdziwa podróż w czasie.

Gaming House w Zielonej Górze już otwarty

Gaming House pod koniec czerwca 2024 miał swoje oficjalne otwarcie. Odwiedzamy to miejsce kilka dni później. Mamy także okazję poznać najlepszych z najlepszych, którzy ćwiczą tu swoje umiejętności. To właśnie dzięki wytrwałości grają w 1. ultraligi - Lodis. Nowoczesne miejsce przyciąga nowych studentów, ale i nie tylko. Przypomnijmy, że Gaming House znajduje się przy ul. Szafrana 8 w Zielonej Górze, w murach jednego z akademików. Jak wskazuje Wojciech Łopiński otwarcie spotkało się z bardzo dużym odzewem. Sam inicjator nie spodziewał się, że będzie tak duże zainteresowanie tym miejscem - ludzi i studentów. Pojawili się już także pierwsi zainteresowani pomocą i zapisaniem się do sekcji e-sportowej AZS.

Skąd pomysł powstania Gaming House? Wszystko jest jak się okazuje tworzone z pasją.

Cała inicjatywa zaczęła się od tego, że kilka lat temu założyłem drużynę e-sportową, która nazywa się Lodis i z czystej takiej pasji do gamingu. Ja gram od najmłodszych lat, jak dostałem na gwiazdkę Play Station 1, to był chyba 1998 r. Dlatego oglądałem i śledziłem losy naszej złotej piątki, która grała w CS'a, którzy także dużo osiągnęli. W pewnym momencie pomyślałem też, że sam bym chciał założyć taką organizację i od tego tak naprawdę się wszystko zaczęło. I powoli to wszystko zaczęło się rozwijać, aż przeszliśmy do momentu, w którym gramy w polskiej lidze e-sportowej w dywizji mistrzowskiej jako dywizja Counter-Strike. Nasza drużyna League of Legends, gra w 1. ultra lidze, czyli najwyższej lidze w Polsce, która transmitowana jest przez Polsat Games - powiedział dla Eska Zielona Góra News, Wojciech Łopiński, CEO Lodis.

Dlaczego Gaming House jest w Zielonej Górze, a nie w innym polskim mieście?

Od urodzenia mieszkam w Zielonej Górze, więc to tutaj się wychowałem i chodziłem do szkoły. Zawsze chciałem coś tutaj zrobić, a wiem, że takie miejsce przyda się w Zielonej Górze. Razem z KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego doszliśmy do porozumienia, że zrobimy sekcję e-sportową na AZS. UZ bardzo nam pomógł w tym, więc to marzenie się spełniło - powiedział dla Eska Zielona Góra News, Wojciech Łopiński, CEO Lodis.

Jaki jest plan na działalność Gaming House?

Głównym planem jest wyłonienie jakby takiej perełki wśród studentów, którzy będą tutaj w sekcji e-sportowej, którzy będą tutaj grali i będą się rozwijali. Takiego gracza, któremu dam szansę zaistnieć w tym profesjonalnym e-sporcie - dodał CEO Lodis.

League of Legends QUIZ. Dopasuj tekst do postaci, która go wypowiada!

Pytanie 1 z 10
Kto to mówi? 'Aż pióra lecą!'

Bachanalia Fantastyczne 2024 w Zielonej Górze

Już po raz 38. odbędą się w Zielonej Górze Bachanalia Fantastyczne. W tym roku odbędą się od 20 do 22 września. Czy Gaming House także weźmie w nich udział?

Super. Uśmiecham się do Ad Astry, bardzo szerokim uśmiechem. Fajnie, bo pierwszy event, który w Ad Astrze to był bodajże 2000 rok w karciarkę Magic: the gathering. Bardzo bym chciał coś zorganizować wspólnie, jeśli chodzi o zielonogórskiego magica. Mam nadzieję, że usiądziemy, porozmawiamy i zrobimy taki event, że ludzie będą zadowoleni - podsumował dla Eska Zielona Góra News, Wojciech Łopiński, CEO Lodis.

Gaming House w Zielonej Górze. Tu trenują najlepsi z najlepszych

Zobacz jak wygląda od środka. To nie tylko nowoczesny sprzęt, ale także powrót do przeszłości!

Listen on Spreaker. Źródło: Gaming House już oficjalnie otwarty. Wszystko co musisz wiedzieć o tym miejscu w Zielonej Górze [zdjęcia]