GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 — 5 rzeczy, które NA PEWNO wiemy o nowej grze Rockstar Games

2024-06-06 22:11

Co mają wspólnego ze sobą Gra o Tron i Grand Theft Auto? Być może za naszego życia nie zobaczymy żadnej z kontynuacji. A tak na serio, nadchodzące GTA 6 osiągnęło kultowy status najbardziej wyczekiwanej gry wszech czasów. W tym artykule sprawdzimy pięć potwierdzonych rzeczy na temat Grand Theft Auto VI.

Spis treści

  1. Kiedy pierwszy zwiastun GTA VI?
  2. Kiedy premiera GTA VI?
  3. Czy w GTA VI będziemy zwiedzać miasto Vice City?
  4. Fabuła i postacie w GTA VI
  5. GTA VI Online to zupełnie nowe doznanie

Kiedy pierwszy zwiastun GTA VI?

Choć pogłoski o kontynuacji opartej na Vice City krążą po Internecie już od prawie dziesięciu lat, Rockstar oficjalnie potwierdził grę dopiero w lutym ubiegłego roku, wkradając się do społeczności GTA 5 małą notatką, stwierdzająca, że „aktywne prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto są już w toku”. Po wielu miesiącach ciszy wreszcie dowiedzieliśmy się, że studio przygotowało dla nas prawdziwą niespodziankę na grudzień 2023 roku. Oczywiście mowa o pierwszym zwiastunie GTA VI. Ten najprawdopodobniej odbędzie się podczas gali The Game Awards 2023.

Czytaj też: GTA VI z nową datą premiery zwiastuna. Włoskie tłumaczenie rozwiązało zagadkę

Kiedy premiera GTA VI?

Z pełną świadomością moich słów, możemy być pewni, że GTA VI wyjdzie między 2024, a 2025 rokiem. Potwierdził to, chociażby CEO Take-Two Strauss Zelnic, który otwarcie mówi o przewidywanych, większych wynikach sprzedażowych właśnie w tych konkretnych latach.

Czy w GTA VI będziemy zwiedzać miasto Vice City?

Ogromny wyciek z początku roku, o którym ostatnio wspominaliśmy, ujawnił nam zdjęcia, nagrania oraz wiele informacji na temat miasta, jak i innych aktywności w świecie GTA VI. Wracając jednak do lokalizacji Grand Theft Auto VI, tak, będziemy mieli przyjemność zwiedzać ogromne miasto Vice City. Niewątpliwie Rockstar Games będzie chciało poszerzać mapę ze względu na tryb Online, jednak to tylko domysły, o których również was informowaliśmy.

Fabuła i postacie w GTA VI

Rockstar zachował wielką tajemnicę, jeśli chodzi o ujawnianie jakichkolwiek informacji na temat nadchodzącej gry. Chociaż plotki branżowe sugerują, że będzie w nim dwóch bohaterów – mężczyzna i kobieta w rolach głównych, a ich historia będzie podobna do historii Bonnie i Clyde’a. Sugeruje to, że gracze mogą mieć dostęp do tej samej mechaniki zmiany postaci, co w GTA 5. Dokładając o tym ostatnie informacje o Lucii i Jasonie, podobno w GTA VI ma pojawić się pierwszy dziecięcy bohater w serii.

GTA VI Online to zupełnie nowe doznanie

GTA 6 musi się rozwinąć i to zdecydowanie, jeśli chce nadgonić konkurencję z prywatnych serwerów Role-Playing, gdzie gracze wcielają się w postać i odgrywają rolę. Według najnowszych doniesień GTA VI Online ma pozwolić nam rozpocząć zabawę od zera, z masą nowych aktywności, DLC, poszerzającą się mapą i co ważniejsze wcześniej wspomnianym trybem RP. Rockstar Games wykupił firmę, która zajmuje się największym z takich urozmaiceń w GTA V, co może być jednoznaczne.

Czytaj też: GTA V z ujawnionymi dodatkami DLC, które nigdy nie powstały. Mogło być ciekawie

Marlena Drozdowska po latach. To ona śpiewała słynne "Mydełko Fa". Tak dziś wygląda gwiazda z lat 90!

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?