GTA VI

i

Autor: Dexerto

GTA VI

GTA 6 blisko premiery? Nowy patent Rockstar Games może przybliżać nas do dużego ogłoszenia

2023-10-31 7:21

Grand Theft Auto VI nie schodzi z języków fanów, ale też insiderów, którzy starają się dotrzeć do tajemnic, jakie skrywa przed nami Rockstar Games. Jedno z ostatnich doniesień gracza może zwiastować przełomowy patent na rewolucyjne animacje postaci w grach. Fani ponownie wierzą, że wyciekające informacje zwiastują zapowiedź gry jeszcze w 2023 r.

Fani Grand Theft Auto VI są głodni wszelkich aktualizacji związanych z długo wyczekiwanym tytułem od Rockstar Games i ciężko się im dziwić, ponieważ wiele niedawnych doniesień wskazuje na to, że oficjalna zapowiedź tytułu powinna odbyć się jeszcze w 2023 r. Przez lata społeczność GTA odkryła najróżniejsze wieści związane z grą, w tym patenty dotyczące wielu rozwijających się miast, czy zwierzęta oraz bronie, jakie pojawią się w szóstej części. Najnowsze odkrycie wydaje się być jednak przełomowe i pochodzi ono od użytkownika Reddit, Tobbelobben30. Ten podobno miał natknąć się na przełomowy patent, który może zrewolucjonizować animacje postaci w grach w GTA VI.

Czytaj też: GTA VI — Rockstar nie może zapowiedzieć gry z jednego powodu. Studio zatrudnia prawników

GTA VI z patentem na rewolucyjne animacje!

Gracz rozpoczął dochodzenie po tym, jak zauważył nazwisko „Tobias Kleanthous” w wyciekach z GTA VI. Szybkie wyszukiwanie doprowadziło do profilu Kleanthousa na LinkedIn, w którym Tobbelobben zauważył jego pracę w Rockstar Games od 2014 r. do końca 2021 r., gdzie pracował nad sztuczną inteligencją, rozgrywką i animacją.

Czytaj też: Znamy oficjalne logo GTA VI? Fani są pewni zapowiedzi gry jeszcze w 2023 r.

Na profilu Kleanthousa znajduje się również patent zatytułowany „System i metoda wirtualnej lokomocji postaci”. Dokument opisuje wyrafinowany system kontrolowania animacji i ruchu obiektów w grze, wykorzystujący bibliotekę małych cegiełek do poruszania się postaci. System ten może łączyć bloki na wiele sposobów, tworząc szeroką gamę animacji, torując drogę dla bardziej zróżnicowanych oraz realistycznych interakcji między postaciami.

Czytaj też: GTA VI — znamy gangi, które pojawią się na ulicach Vice City. Powróci Grove Street i Ballas?

Dla zagorzałych fanów GTA VI oznacza to płynne przechodzenie postaci w grze pomiędzy oddzielnymi animacjami, takimi jak spokojny spacer ulicą, oznaki zmęczenia lub reakcje na kontuzję. Zastępuje to zwykłe, osobne, wstępnie zaprojektowane animacje dla każdego scenariusza.

Czytaj też: GTA VI z modelami aut, markami w grze, które pojawią się na premierę! Potwierdza znany insider

Tobbelobben zwrócił także uwagę na przypadki wycieków z rozgrywki, takie jak dynamiczna zmiana przez policjantów swojej osłony i postawy w zależności od otoczenia, pokazując potencjał mądrzejszych i trudniejszych interakcji z NPC.

Odkryty patent po raz kolejny zwiększa emocje wokół GTA VI i pozwala myśleć, że ogłoszenie daty premiery, jest już naprawdę blisko.

Piękna pogoda zachęcała do cmentarnych porządków

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?