GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6. DATA PREMIERY, GAMEPLAY, ZMIANY. Wszystko, co musisz wiedzieć!

2024-06-12 7:28

Grand Theft Auto VI to najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwana gra wszechczasów. Rockstar Games zdążyło przyzwyczaić graczy do siebie tym, że nie spieszno im z nowymi produkcjami, jednak kiedy te się pojawią, z miejsca stają się wyznacznikami trendu dla innych studiów. W tym artykule zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje o GTA 6 włącznie z datą premiery, fabułą, mapą, zwiastunem oraz bohaterami.

Spis treści

 1. GTA 6 — Czy faktycznie powstaje?
 2. GTA 6 — Na jakie platformy wyjdzie?
 3. GTA 6 — Czy znamy datę premiery?
 4. GTA 6 — Gameplay i zdjęcia z rozgrywki
 5. GTA 6 — Powrócimy do Vice City?
 6. GTA 6 — Historia, fabuła i postacie
 7. GTA 6 — Kiedy zwiastun?
 8. GTA 6 — Rockstar Games szykuje sporo DLC
 9. GTA 6 — Bronie, zwierzęta i aktywności poboczne
 10. GTA 6 — Tryb Online i RolePlay
 11. GTA 6 — Cena

Gracze nadal oczekują potwierdzenia daty premiery GTA 6 lub udostępnienia przez studio pierwszego zwiastuna, który zdradzi nam nieco więcej o fabule szóstej części z serii. Chociaż Rockstar Games nie ujawniło praktycznie żadnych oficjalnych szczegółów, prócz tego, że w grudniu ujrzymy oficjalny teaser, przez lata pojawiło się wiele przecieków i plotek sugerujących nam, jaką przygodę przyjdzie nam przeżyć tym razem. W tym artykule zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje o GTA 6 włącznie z datą premiery, fabułą, mapą, zwiastunem oraz bohaterami.

GTA 6 — Czy faktycznie powstaje?

Tak, Grand Theft Auto 6 zostało oficjalnie ogłoszone przez Rockstar Games w lutym 2022 roku i jest w fazie aktywnego rozwoju. Potwierdzono to chwilę po ogromny wycieku, z którym musiało zmierzyć się Rockstar. Dodatkowo w jednym z ostatnich komunikatów studia, dowiedzieliśmy się, że na początku grudnia obejrzymy pierwszy zwiastun GTA VI.

GTA 6 — Na jakie platformy wyjdzie?

Na ten temat aktualnie nie znamy odpowiedzi, jednak najnowsze przecieki wskazują na to, że GTA 6 trafi wyłącznie na sprzęt nowej generacji. Sugeruje to, że gra ukaże się na PS5, Xbox Series X|S oraz PC. Insiderzy uważają, że wydanie gry na PS4 lub Xbox One jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę faktyczną datę premiery gry. Jeśli chcecie przeczytać o tym więcej, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA VI tylko na konsolach nowej generacji. Czy gra wyjdzie na PS4 i XBOX ONE?

GTA 6 — Czy znamy datę premiery?

Najlepszą wskazówkę dotyczącą premiery GTA 6 otrzymaliśmy od zwykle niezawodnego informatora Rockstar Tez2. Zgodnie z jego najnowszym postem na temat kolejnej gry, programiści planują wydanie GTA 6 w 2024 roku. „Niestety, może to również przesunąć się na początek 2025 r.” – dodał również informator.

8 listopada dowiedzieliśmy się również o zapowiedzi zwiastuna GTA VI na 2023 r. Można zakładać, że z początkiem 2024 r. Rockstar Games rozpocznie kampanię reklamową, aby w 2025 r. w dniu urodzin serii wypuścić Grand Theft Auto VI. Jeśli chcecie przeczytać o tym więcej, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA VI z optymistycznymi informacjami w sprawie daty premiery. CEO Take-Two podaje konkretną datę?

Oficjalny rok premiery Grand Theft Auto VI

Rockstar Games oficjalnie potwierdziło, że GTA VI zadebiutuje w 2025 roku.

GTA 6 — Gameplay i zdjęcia z rozgrywki

18 września cała branża gier zwolniła na chwilę, gdy w internecie wyciekło coś, co wydawało się pierwszą rozgrywką z GTA 6. Najpierw pojawiło się kilka mniejszych klipów przedstawiających różne animacje postaci, jednak wiele osób nie chciało uwierzyć w ich autentyczność. Następnie pojawił się bardziej rozbudowany materiał filmowy, zawierający pełne sekwencje napadów i strzelanin z policjantami. Mimo to wielu zastanawiało się, czy to wszystko nie jest tylko kolejnym fejkiem.

Wkrótce dziennikarz Jason Schreier potwierdził, że udostępnione przecieki rzeczywiście były prawdziwe. Gdy haker chciał „negocjować umowę” z programistami, udostępniono ponad 90 filmów. W wycieku ujawniono wszystko, od potwierdzenia powrotu Vice City jako centralnej lokalizacji po nagrania obu bohaterów. Biorąc pod uwagę, że wcześniej nie ukazało się nic oficjalnego, żadna rozgrywka, zrzuty ekranu, nawet logo, ten ogromny wyciek informacji był jednym z największych w historii gier.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o tym historycznym wycieku, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA VI z ujawnionymi zdjęciami i wideo z rozgrywki. Historyczny wyciek plików Rockstar lub GTA VI na nowym materiale wideo! Syn dewelopera udostępnia nagrania

GTA 6 — Powrócimy do Vice City?

Chociaż nie potwierdzono żadnej mapy, którą gracze odwiedzą w następnej odsłonie GTA, tak jeśli udostępniona rozgrywka przez hakera miała nam coś sugerować, to wydaje się, że znów powrócimy do Vice City.

Ostatnio analityk branżowy Michael Pachter publicznie stwierdził, że w GTA 6 będzie dostępnych wiele kontynentów. „Rozumiem, że jest to połączenie Vice City, San Andreas, Liberty City i Europy. Na pewno Londyn” – powiedział w marcu 2022 r.

Najnowsze plotki sugerują, że mapa ta będzie nie tylko największą jak dotąd mapą typu sandbox, ale także przyćmi wszelkie dotychczasowe wysiłki innych studiów.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o nowej mapie oraz VICE CITY, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA VI. VICE CITY to nie jedyne miasto w nowej grze Rockstar! Czas na inne stany Ameryki

GTA 6 — Historia, fabuła i postacie

Według insiderów, w historii Grand Theft Auto VI pojawi się para uciekająca przed władzami po serii napadów, co brzmi bardzo w stylu GTA. Pozwoliłoby to również na wykorzystanie w grze mechaniki zmiany postaci wprowadzonej w GTA 5. Co ciekawe, aktorzy z poprzedniej odsłony wcale nie kryją się, że prawdopodobnie zobaczymy ich w GTA VI.

Ciekawą informacją może być też chęć wprowadzenia przez Rockstar Games dziecko do GTA VI, jako jednego z bohaterów, które miałoby więzi z głównym protagonistą opowieści.

Znamy cały zarys fabularny GTA VI

Z najnowszych informacji dostarczonych po zwiastunie, wiemy niemalże wszystko o zarysie fabularnym w Grand Theft Auto VI. Zdradził je jeden z uczestników gry, Adin Ross. Streamer wraz z rzekomo byłym pracownikiem zdradzili wszystko, co wiedzieli.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o fabule w GTA VI (uwaga na spojlery), to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu: GTA VI — Znamy zarys całej historii fabularnej! Wszystko rozpocznie się od akcji w więzieniu?

GTA 6 — Kiedy zwiastun?

Oficjalnie pierwszy zwiastun Grand Theft Auto VI obejrzeliśmy 5 grudnia 2023 roku!

Czytaj też: GTA VI oficjalny zwiastun — Oglądamy pierwszy trailer z nowej gry Rockstar Games!

GTA 6 — Rockstar Games szykuje sporo DLC

Według najnowszych doniesień Grand Theft Auto VI ma naprawić błędy swojego poprzednika i tym razem zaoferować graczom rozszerzenia w postaci DLC. Te miałyby pojawiać się cyklicznie oraz przy okazji poszerzać mapę Vice City.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o planowanych DLC do GTA VI, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA VI otrzyma wiele DLC! Rockstar Games naprawia błędy z GTA V

GTA 6 — Bronie, zwierzęta i aktywności poboczne

GTA VI również zaskoczy nas nowymi markami, samochodami, fauną i florą oraz aktywnościami pobocznymi. Nowa odsłona serii nie tylko ma zaoferować nam nowe mechaniki, znane rzeczy z poprzednich części, ale też wprowadzić wiele nowych.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o rzeczach, które pojawią się w GTA VI, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA 6 z informacjami o premierze, aktywnościach pobocznych, zwierzętach i broniach! Fani będą zadowoleni

GTA 6 — Tryb Online i RolePlay

Według informatorów, GTA 6 Online będzie całkowicie nowym doznaniem dla fanów serii. Mamy namyśli tutaj brak przeniesienia dotychczasowych osiągnięć z GTA 5, ogromną mapę, która stale będzie się poszerzać wraz z dodatkami DLC oraz trybem RolePlay. Jeden z insiderów miał rzekomo dowiedzieć się o zakupie firmy zajmującej się utrzymywaniem największych serwerów RP w GTA V.

GTA 6 — Cena

Niestety, ale docierające do nas informacje w sprawie potencjalnej ceny za Grand Theft Auto VI nie wróżą nic dobrego. Rzekomo najnowsza gra Rockstar Games ma pobić rekord w tym segmencie, a jak tłumaczy to CEO Take-Two, wydawca GTA, obecne gry i tak są za tanie, szczególnie te, które oferują wiele spędzonych godzin przy tytule.

Jeśli chcecie przeczytać więcej o przypuszczalnej cenie za GTA VI, to odsyłamy zainteresowanych do obszernego artykułu:

Czytaj też: GTA VI. Cena gry w dniu premiery pobije szalony rekord. CEO Take-Two przygotowuje fanów

Pamiętajcie, aby wszystkie doniesienia od insiderów, przecieki oraz domniemania traktować z przymrożeniem oka. Koniec końców do premiery Grand Theft Auto VI jeszcze sporo czasu, a samo Rockstar Games z wielu pomysłów może zrezygnować lub dodatkowo je ulepszyć.

Greg jakiego nie znacie. Szczerze przed FAME: Reborn

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?