GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 powodem anulowania długo oczekiwanej kontynuacji. Problemy się piętrzą

2024-06-20 7:34

Nic w życiu nie jest pewne, a idealnym tego przykładem są długo wyczekiwane kontynuacje gier lub studia, które wcześniej dzięki swoim produkcją odniosły spory sukces. Idealnym tego przykładem jest jedno z nich, działające pod patronatem wydawcy GTA VI, Take-Two.

GTA VI zbiera żniwa

Jak donosi Bloomberg, Take-Two Interactive, właściciel studia Rockstar Games, dewelopera Grand Theft Auto, zamyka Intercept Games działające pod patronatem Private Division, niezależnej wytwórni wydawniczej Take-Two. Intercept Games to studio odpowiedzialne za m.in. urokliwy Kerbal Space Program 2.

Czytaj też: Call of Duty i Battlefield — 21 maja wielkim dniem dla graczy! Nadchodzi nowy hegemon gatunku FPS?

Podobnie jak w przypadku oryginalnego Kerbal Space Program z 2015 roku, wielu miało nadzieję, że kontynuacja zostanie ostatecznie przeniesiona na konsole. Niestety, po zgłoszonym zamknięciu Intercept Games, Kerbal Space Program 2, który wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu na PC, wydaje się mało prawdopodobne, aby otrzymał wersję konsolową.

Z zawiadomienia o zamknięciu wydanego przez Take-Two Interactive wynika, że w studiu Intercept Games z siedzibą w Seattle pracę straci około 70 pracowników. W oświadczeniu przekazanym GamesIndustry.biz rzecznik Take-Two Interactive Alan Lewis powiedział:

16 kwietnia Take-Two ogłosiło program redukcji kosztów mający na celu określenie efektywności całej swojej działalności i poprawę profilu marży firmy, przy jednoczesnym inwestowaniu we wzrost. W ramach tych wysiłków firma racjonalizuje swoje rurociągi i eliminuje kilka projektów w fazie rozwoju oraz usprawnia swoją strukturę organizacyjną, co wyeliminuje zatrudnienie i zmniejszy przyszłe potrzeby rekrutacyjne.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

GTA IV. QUIZ! Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się zabawny kulturysta z GTA IV?