GTA 6 / Xbox / PlayStation

i

Autor: Rockstar / Sony / Microsoft

GTA VI

GTA 6 w dniu premiery ekskluzywnie tylko na PlayStation 5? Fani Xbox pełni obaw

2024-06-22 9:57

Według najnowszych, niepokojących plotek, PlayStation 5 może mieć Grand Theft Auto VI na wyłączność w pierwszych dniach po swojej premierze. Informuje o tym Alex Smith, twierdząc, że Sony nabyło prawa marketingowe do nowej gry amerykańskiego studia. Zestresowani fani już zareagowali, prosząc Rockstar Games, aby nie podejmowali takiej decyzji.

Już 5 grudnia po raz pierwszy przyjrzymy się Grand Theft Auto VI, ponieważ Rockstar niedawno ogłosił plany ujawnienia światu gry za pomocą nowego zwiastuna. Chociaż nie jest jasne, czy Rockstar planuje premierę pod koniec 2024 r., czy w 2025 r., wiemy, że kolejne Grand Theft Auto będzie dostępne na PS5 i Xbox Series X/S w momencie premiery. Jednak zrodziło to pytania o to, kiedy gracze na PC dostaną grę w swoje ręce, ponieważ poprzednie wydania Rockstar, takie jak GTA V i Red Dead Redemption 2, zostały wydane najpierw na konsolach, a następnie przeniesione na platformy PC.

Czytaj też: GTA VI na zwiastunie, który do złudzenia przypomina ten Rockstar Games. Kreacja fanów

GTA VI wpierw wyłącznie na PS5?

Teraz nowa plotka sugeruje, że spełnią się nasze najgorsze obawy, ponieważ uważa się, że gracze konsolowi pierwsi zagrają w tę grę, a nawet będzie ona wykorzystywana do promowania konsol PS5 w nowym pakiecie.

W tweecie Alexa Smitha podano, że Sony nabyło prawa marketingowe do GTA VI. Najprawdopodobniej nie oznacza to, że użytkownicy PlayStation uzyskają wyłączny dostęp do gry. Fani Xbox nadal będą mogli w nią zagrać, jednak pojawia się pytanie, czy w dniu oficjalnej premiery?

Nie jest to do końca koniec świata dla posiadaczy XBOX-A, ponieważ gracze mogliby kupić po prostu grę pierwszego dnia premiery, tak jak wszyscy inni, ale ostatecznie musieliby poczekać kilka dni dłużej, aby móc ją odpalić. Inaczej wygląda sprawa w przypadku posiadaczy PC, ponieważ zanim GTA V i Red Dead Redemption 2 trafiły na komputery osobiste, minął około rok.

Czytaj też: GTA VI — Wiemy, ile zajmie przejście nowej gry Rockstar Games? Rekordowa długość

Dźwirzyno zachwyca cały rok. Zimowe ujęcia wioski!

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?