GTA 6 / Xbox

i

Autor: Microsoft / Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 — Wszyscy uciekają przed największą premierą wszechczasów. Nawet Xbox

2024-06-24 13:19

2025 rok będzie wielkim okresem dla całej branży gier, a głównym tego powodem jest premiera Grand Theft Auto VI. Oczywiście w tym samym czasie zadebiutuje jeszcze wiele innych, również ciekawych gier, ale... Wiele z nich będzie musiało uciekać przed tytułem Rockstar Games.

Za premierą GTA VI oglądają się wszyscy... Nawet giganci

Microsoft jeszcze niedawno za sprawą Summer Game Fest ogłosił kilka ciekawych tytułów zaplanowanych na niejasny termin, bliższy 2025/2026 roku. Mowa tutaj m.in. o restarcie Perfect Dark, Doom: The Dark Ages i Fable. Jednak tajemnica została nieco rozwiązana podczas niedawnego wywiadu z Mattem Booty, prezesem ds. treści i studiów gier Xbox, w rozmowie dla magazynu Variety.

Czytaj też: GTA 6: Odkrył datę premiery drugiego zwiastuna gry! Rockstar nie chce zwlekać?

Rozmowa zeszła na temat niejasnych dat premiery, a Booty został zapytany, czy jest to spowodowane premierą Grand Theft Auto VI, której premiera ma nastąpić jesienią 2025 roku. „Myślę, że wiele osób w branży będzie oczywiście planować swoje premiery wokół GTA VI i wszyscy nie możemy się doczekać tej gry” – odpowiedział Booty.

Jednak Booty stwierdził również, że Xbox nie chciał deptać sobie po piętach, jeśli chodzi o główne wydania. „Myślę, że dla nas problemem jest w równym stopniu upewnienie się, że nie nadepniemy na siebie. Mamy duże portfolio i całkiem spory skład na jesień oraz wiosnę. Na pewno chcemy mieć pewność, że każdej premierze zostanie zapewniona przestrzeń i szansa, aby zabłysnąć”.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?