GTA VI

i

Autor: Kotaku

GTA VI

GTA 6. Wyciek ukazuje „inteligentny” świat NPC. Sztuczna inteligencja Rockstar Games szokuje

2024-06-13 7:40

Grand Theft Auto VI wreszcie zadebiutuje w 2025 roku. W miarę upływu czasu fani chcą wiedzieć więcej o najnowszej grze Rockstar Games - firmy, która już przeszła do historii, tworząc najbardziej wyczekiwany tytuł wszech czasów. GTA 6 z rewolucyjną technologię AI NPC zadba o „inteligentny” świat!

Jeden spostrzegawczy i dociekliwy użytkownik Reddita, NoDevelopment894, zauważył, że spółka-matka Rockstar złożyła patenty na nową technologię sztucznej inteligencji, która może radykalnie zmienić świat w Grand Theft Auto VI, zapewniając graczom wrażenia jak żadne inne. Mowa tutaj o m.in. inteligentnych NPC oraz proceduralnym generowaniu budynków.

Czytaj też: GTA 6 — Drugi zwiastun będzie całkowicie inny. Znamy pierwsze szczegóły?

Sztuczna inteligencja może odmienić GTA VI na zawsze

Patent wyjaśnia, w jaki sposób technologia może „proceduralnie generować wnętrza budynków”, które będą różnić się w zależności od rodzaju budynku, do którego wejdzie gracz. Pokazano kilka przykładów pokazujących, jak ściany kuchni, szafki, kanapy i sypialnie mogą się różnić, aby stworzyć nowe układy z własnym stylem umeblowania i paletami kolorów.

Czytaj też: GTA 6 — Drugi zwiastun już w kwietniu? Rockstar przyspieszy premierę? Znamy harmonogram

To jednak nie wszystko, ponieważ NPC z GTA VI również mogą zyskać ogromne wsparcie dzięki sztucznej inteligencji. Dzięki niej postacie będą miały własne, unikalne reakcje na wydarzenia w świecie i będą zachowywać się znacznie bardziej jak prawdziwi ludzie.

Czytaj też: GTA 6 i Tommy Vercetti. Fani odnaleźli głównego bohatera Vice City w najnowszym zwiastunie

Dodatkowo, ponieważ media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w GTA VI, NPC będą mogły wyciągać telefony i nagrywać niecodzienne zdarzenia.

Wewnętrzna sztuczna inteligencja napawa mnie optymizmem, że będziemy mieli wiele budynków, do których będzie można wejść. Gdyby mogli w jakiś sposób generować wnętrza za każdym razem, gdy chcemy wejść do budynku, byłoby to przełomowe!” – skomentował fan.

Czytaj też: Zwiastun GTA VI ujawnia mapę. Fani użyli satelity i Google Maps! „Wszystko się zgadza”

Oczywiście, dopóki Rockstar nie ogłosi tej informacji, należy wszystko traktować z przymrużeniem oka, gdyż nic nie wskazuje na to, że technologia ta pojawi się jeszcze w GTA VI. Miejmy jednak nadzieje, że drugi zwiastun, który rzekomo ma pojawić się już niebawem, zdradzi nam więcej szczegółów.

Czytaj też: GTA 6 bez wsparcia 60 FPS na premierę? PS5 i XBOX odczują skutki wydania gry na Series S

Krakowskie Przedmieście czeka remont. Ulica faluje

GTA San Andreas QUIZ: Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 12
Dlaczego CJ wrócił do San Andreas?