GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 z ujawnioną ceną za grę. Rozwścieczyła graczy! Rockstar Games wciąż milczy

2024-05-27 7:42

O oficjalnej dacie premiery Grand Theft Auto VI nadal brak informacji, jednak gracze nieustannie doszukują się nowych wieści. Nierzadko dywagacje zamieniają się w dyskusję oraz plotki, które rozpalają cały internet. Tak było w przypadku rzekomej ogromnej ceny, jaką Rockstar Games będzie życzyło sobie za GTA VI. Jak czytamy w serwisie Dexerto, fani mówią tutaj nawet o 150 dolarach!

Czy GTA VI może kosztować więcej niż standardowa gra wideo, kiedy ostatecznie trafi na półki sklepowe? Absolutnie nie jest to wykluczone, ponieważ Rockstar Games znane jest z robienia gier na lata, nawet jeśli mówimy tutaj o wałkowaniu mikrotransakcji w GTA Online. Na ten moment nikt jeszcze nie jest tego pewien, ale nie powstrzymało to szalejących spekulacji przed zyskiwaniem popularności w internecie. Jeszcze dawniej za wersję premium trzeba było zapłacić około 250 zł, tak sytuacja uległa zmianie wraz z wydaniem konsoli najnowszej generacji. Teraz tytuły AAA mogą kosztować nawet ponad 300 zł, i to bez uwzględnienia edycji specjalnych lub deluxe. Mając to na uwadze, tysiące graczy spekulowało ostatnio na temat tego, jak bardzo Rockstar może podwyższyć ceny swoich nowych gier. Biorąc pod uwagę bezprecedensowy szum wokół nadchodzącej kontynuacji GTA, każda minuta informacji staje się viralem i dokładnie tak wydarzyło się w przypadku nowej plotki o cenie wynoszącej około 600 zł (150 dolarów) za GTA VI.

Czytaj też: GTA VI: Gwiazda UFC wystąpi w produkcji Rockstar? Fani byliby zachwyceni!

Czy GTA VI faktycznie będzie kosztować 150 dolarów?

Na razie nikt nie wie dokładnie, jaka będzie cena premierowa GTA VI. Spekulacje o rzekomej cenie wynoszącej 150 dolarów to tylko plotki i aktualnie nic dziwnego, że Rockstar Games nie odnosi się do tych informacji. Te nabrały tempa na początku września 2023 r., kiedy ponownie zaczęły krążyć raporty z poprzedniego roku. W szczególności doniesienia na temat rzekomego budżetu Rockstar na kontynuację serii wynoszącą 1–2 miliarda dolarów.

Czytaj też: GTA 6 z datą premiery! CEO Take-Two zdradza tajemnicę Rockstar Games

Gdy kwota ta ponownie znalazła się w centrum uwagi, różne strony fanowskie i kanały społecznościowe zaczęły spekulować na temat podwyżki ceny premierowej gry, aby deweloper szybciej niż później osiągnął zysk. Jednak jak dotąd żadne z tych twierdzeń nie zostało zweryfikowane, ponieważ w chwili pisania tego tekstu były one wyłącznie przypuszczeniami.

Dlatego rozsądnie byłoby potraktować te spekulacje z przymrużeniem oka. Rockstar nie zajął się jeszcze kosztami GTA VI, a żaden z analityków branżowych nie przewidział, że podwyżka ceny będzie konieczna, aby studiu zwróciły się poniesiony koszty.

Biorąc pod uwagę niepowstrzymany impet GTA 5, obecnie drugiej najlepiej sprzedającej się gry wideo wszechczasów, która zbliża się do 200 milionów sprzedanych egzemplarzy, jest niemal pewne, że GTA VI nie będzie miało trudności z odzyskaniem włożonego nakładu finansowego w bardzo krótkim czasie.

KATARZYNA PIEKARSKA OPIEKUJE SIĘ PSZCZOŁAMI

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?