GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 zrewolucjonizuje sztuczną inteligencję w grach. Zwiastun przytłaczającej AI u NPC

2024-05-22 7:37

Prawdopodobnie stworzenie GTA VI zajęło Rockstar Games około dziesięciu lat, szczególnie biorąc pod uwagę, że deweloper zawsze dąży do przesuwania granic. Red Dead Redemption 2 było innowacją w grach z otwartym światem pod niemal każdym względem, a najnowszy tytuł studia może pobić go pod każdym względem, szczególnie pod kątem sztucznej inteligencji.

Ostatnio w Internecie zrobiło się głośno po tym, jak jeden z twórców PlayStation potwierdził kilka szczegółów na temat nadchodzącej premiery Grand Theft Auto VI. Co ciekawe, żaden z nich nie dotyczył potencjalnej daty premiery, a i tak wiadomość zyskała spory posłuch oraz zaprosiła fanów do dyskusji w serwisie Reddit. Najnowsze informacje mają rzucić światło na to, co może kryć się w otwartym świecie sztucznej inteligencji.

Czytaj też: GTA 6 z mechaniką The Last of Us. Nowe funkcje i układ kontrolera! Fani są podekscytowani

GTA 6 z niespotykaną dotąd sztuczną inteligencją

Jak wszyscy wiemy, gra z serii GTA skupi się tym razem na dwóch bohaterach, Lucii i Jasonie. Niezwykli kochankowie będą współpracować, aby w końcu mieć życie warte przeżycia. Chociaż fabuła brzmi intrygująco, to otwarty świat ma być rewolucją w świecie gier wideo.

Czytaj też: Zwiastun GTA 6 odtworzony przez YouTubera. „Odróżnienie od gry zajęło mi trochę czasu”.

Najnowsze przecieki sugerują, że para będzie mieszkać w tym samym miejscu przez całą grę, co ma się zmieniać w miarę postępów w fabule. Stwierdzono również, że świat i NPC zapamiętają wygląd twojej postaci, co oznacza, że policja może cię rozpoznać i ścigać, jeśli masz na sobie ten sam strój, który nosiłeś podczas popełniania przestępstw. To samo można powiedzieć o Twoim pojeździe. Wiąże się to z poprzednimi przeciekami, że w grze pojawi się niezwykle inteligentna sztuczna inteligencja. Nasze działania będą też rozpowszechniane w wiadomościach, a postacie niezależne mają omawiać to w Internecie.

Czytaj też: GTA 6 — Wszystko, co wiemy o grze Rockstar Games. Premiera, cena, historia, mapa i postacie

Oczywiście nie są to potwierdzone nowości przez Rockstar Games, dlatego warto traktować wszystkie przecieki z przymrużeniem oka.

Pierwsza miłość. Rodzice Marcina uznają syna Emilki i Bartka za ich wnuka! Seweryn zobaczy żywego Kazana

GTA QUIZ: Rozpoznasz wszystkich bohaterów z gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 10
Postać na obrazku to:
GTA Big Smoke