GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA przekroczyło granice? 25 wykroczeń w 90 sekund! „Nowy zwiastun uświetnia złe działania”

2024-06-17 7:41

Grand Theft Auto VI ze swoim pierwszym zwiastunem poruszyło cały świat oraz branże gier wideo. Co ciekawe, tylko w ciągu 90 sekund Rockstar Games pokazało 25 wykroczeń łamiących prawo na Florydzie. Głos zabrali eksperci, którzy twierdzą, że co 3,6 sekundy w zwiastunie popełniane jest przestępstwo.

GTA VI przekroczy granice?

Według prawa stanu Floryda eksperci twierdzą, że w pierwszym zwiastunie Grand Theft Auto VI co 3,6 sekundy (z 90-sekundowego trailera) popełniane jest przestępstwo, w tym włamanie pierwszego stopnia, włamanie drugiego stopnia, kradzież usług, zniszczenie mienia, stawianie oporu przy aresztowaniu, wymachiwanie bronią, użycie broni w groźny sposób, lekkomyślność prowadzenie pojazdu, niebezpieczna jazda, wyścigi uliczne i nieprzyzwoite obnażanie się.

Czytaj też: GTA 6 bez tajemnic! Nowy gameplay zdradza szereg aktywności pobocznych. Godziny dodatkowej zabawy

Co ciekawe, za 23 z tych przestępstw odpowiedzialne są postacie ludzkie, a dwa z nich przypisuje się aligatorom.

Franczyza zyskała wielu oddanych fanów, ale niektórzy obawiają się, że zwiastun przedstawiający przestępcze i brutalne zachowania może uświetnić te działania” – oznajmił w notatce prasowej rzecznik GTA BOOM.

Ponieważ w zwiastunie pokazano tylko jedną konsekwencję przestępstwa, która zamiast tego skupia się na atrakcyjności imprez, pieniądzach i łamaniu prawa, młodsi fani mogą zostać zwiedzeni tym przedstawieniem co do powagi nielegalnego zachowania i mogą mieć bardziej zrelaksowany pogląd w rezultacie aktów przemocy” – powiedział rzecznik.

Choć eksperci twierdzą, że gra jest przeznaczona dla osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych, to do opiekunów dzieci należy dopilnowanie, aby nie były one narażone na nielegalne zachowania pokazane w zwiastunie i grach.

„Grając w dowolną grę wideo, należy pamiętać, że przedstawia ona świat fantasy, w którym można robić rzeczy, których nie można robić w prawdziwym świecie. Przejmowanie koncepcji lub zachowań z dowolnej gry może być niebezpieczne dla ciebie i innych osób w twoim otoczeniu – powiedział rzecznik.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

GTA San Andreas QUIZ: Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 12
Dlaczego CJ wrócił do San Andreas?