GTA VI

i

Autor: Dexerto

GTA VI

GTA VI na zdjęciach ogromnej mapy Vice City! Miasto będzie dwa razy większe niż w GTA V

2023-11-21 9:03

Już zaledwie tygodnie dzielą nas od pierwszego właściwego spojrzenia na Grand Theft Auto VI, a zwiastun, który Rockstar Games niedawno nam obiecał, prawdopodobnie pokaże się na The Game Awards 2023. Co ciekawe nie przeszkadza to graczom odkrywać kolejnych informacji w sprawie nowej gry. Według jednego z informatorów, mapa GTA VI będzie absolutnie ogromna. Dowodem mają być zdjęcia.

Fani, gracze, insiderzy, bardziej i mniej rzetelni informatorzy ze świata Grand Theft Auto przez ostatnie kilka miesięcy szaleli, myśląc o tym, co ujrzymy w nadchodzącej szóstej części z serii. Ponieważ gra zostanie stworzona wyłącznie na Xbox Series X/S, PlayStation 5 i wysokiej klasy komputery PC, uważa się, że będzie to jedna z najbardziej zaawansowanych gier z otwartym światem, jakie kiedykolwiek stworzono i co ciekawe prawdopodobnie najdroższą. Głównym tematem ostatnich dni jest wielka mapa Vice City z GTA VI, która rzekomo wyciekła do sieci.

Czytaj też: GTA VI i Red Dead Redemption 3 na The Game Awards 2023? Rockstar ma zaskoczyć fanów

GTA VI zaszokuje rozmiarami mapy

Jednym z głównym tematów dyskusji na forach o GTA jest mapa gry. Piąta odsłona z serii zafundowało nam wspaniałe Los Santos i hrabstwo Blaine, ogromny świat, który gracze mogli zwiedzać, jak im się podobało. W tym świecie toczyła się główna fabuła i misje poboczne, ale także zdarzenia losowe przedstawiające nam dziwnych i cudownych mieszkańców nazywających to miejsce domem.

Czytaj też: GTA VI na zdjęciach i filmie z rozgrywki. Przypominamy historyczny wyciek plików Rockstar Games

Fani oczekują, że GTA VI zapewni jeszcze więcej głębi swojemu światu, a ostatnie przecieki dotyczące rozgrywki, a także rzut okiem na pełną mapę gry, zdecydowanie wyglądają obiecująco.

Użytkownik Twittera @jasonfromgta6_2 udostępnił zdjęcie mapy GTA VI i stwierdził, jak duże będzie Vice City oraz cała mapa nowej gry Rockstar Games.

Stwierdził on, że udało mu się stworzyć makietę mapy GTA VI, obserwując rozgrywkę, która wyciekła, i uzyskując „współrzędne widoczne na każdym klipie w celu obliczenia odległości między nimi”. Według niego odległość między dwoma obszarami, Vice City i Port Gellhorn, wynosi mniej więcej długość całej mapy GTA V”.

Czytaj też: GTA VI przywróci głównych bohaterów z GTA V? Aktor z tajemniczym i szybko usuniętym wpisem 

Warto zaznaczyć, że informator nie uwzględnił nawet północnych sekcji mapy gry, co oznacza, że po zakończeniu gry będzie jeszcze więcej do odkrycia. Rockstar Games również ma nieco zmienić politykę wydawnictwa dodatków DLC i wrócić do wzorca, jaki nakreślili sobie podczas GTA IV, które rzekomo też ma otrzymać port lub remaster jeszcze przed premierą najnowszej gry z serii.

Czytaj też: GTA VI otrzymało soundtrack stworzony przez Spotify. Firma przygotowuje na premierę

Tego mogłeś nie wiedzieć o Idze Świątek!

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?