Grand Theft Auto VI

i

Autor: Rockstar Games/Youtube

GTA VI

GTA VI — Syn pracownika Rockstar udostępnia nowy gameplay! Oglądamy atrakcje Vice City

2023-12-22 7:59

Najnowszy wyciek z Grand Theft Auto VI tuż przed oficjalnym zwiastunem zaplanowanym na 5 grudnia ukazuje wiele obszarów z centrum Vice City. Co ciekawe udostępnił je syn jednego z pracowników Rockstar Games. Fani są pewni, gameplay faktycznie pochodził z najnowszej gry studia.

Ponieważ Grand Theft Auto VI jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów, nie jest zaskoczeniem, że od czasu ujawnienia projektu pojawiło się wiele prawdziwych oraz fałszywych przecieków, które wywołały wiele spekulacji wśród osób czekających na premierę gry. Chociaż wiele takowych przecieków, poza tym największym, który pokazał ponad 90 minut materiału z rozgrywki, okazało się fałszywych najnowszych z nich, wydaje się być w 100% prawdziwy. Fani nie mają wątpliwości, zobaczyliśmy GTA VI!

Czytaj też: Lethal Company najlepszym horrorem i grą na Steam za 50 zł w 2023 r. Pobił nawet Resident Evil 4

Wszystko, co wiemy o najnowszym wycieku GTA VI

Oryginalny wyciek to spowolnione wideo przedstawiające osobę korzystającą z menu debugowania w czymś, co wydaje się być wczesną wersją GTA VI. Materiał ukazuje kilka nowych atrakcji w centrum Vice City, które wylądowały m.in. na TikToku.

Czytaj też: Bajka „Auta” i kontrowersyjne teorie spiskowe. AI przejęła władze nad światem? Zygzak McQueen to człowiek?

W chwili pisania tego tekstu na Twitterze wciąż znajduje się wersja, która może zostać usunięta, ponieważ Rockstar spieszy się z usunięciem wszelkich treści związanych z wyciekami.

Film został także opublikowany na Reddicie GTA 6 i natychmiast usunięty przez moderatorów, co jednak nie powstrzymało fanów serii od dyskusji na ten temat. Chociaż początkowo panowała zgoda co do tego, że musi to być fałszywka, ludzie zauważali coraz więcej drobnych szczegółów, których sfałszowanie wymagałoby wiele wysiłku.

Czytaj też: Usunięcie League of Legends odmieniło jego życie. Wzruszającą i refleksyjna opowieść gracza

Dodatkowo opublikowano pokaz slajdów, z którego wynika, że syn Aarona Garbuta, szefa rozwoju w Rockstar North, był bezpośrednio zaangażowany w pozyskiwanie tych treści. Tak jednak wynika tylko z konta, które opublikowało przecieki. Twierdzą, że znają syna Garbuta, ale nim nie są, mówiąc w komentarzach na jednym z ich TikToków, że to „najfajniejszy koleś, jakiego spotkałem”.

Ten użytkownik stworzył także pokaz slajdów, który wyświetlał obszary, których nie było w GTA 5, a także samochody sportowe, które są nowością w serii, choć i one zostały usunięte. Dodatkowo jeden z fanów powiązał niektóre fragmenty materiału z odległymi budynkami z oryginalnych przecieków, co jeszcze bardziej uwiarygodniło treść tego krótkiego filmu. W sieci pojawiły się także zrzuty ekranu z rozmowy z Aaronem Garbutem, który rzekomo potwierdza, że przecieki są prawdziwe i tłumaczy, że w grze będą 3 główne miasta, cztery „podmiasta” i że wszystkie otaczają „duże jezioro na środku mapy.”

Czy zatem przecieki są prawdziwe? W tej chwili wykazano zbyt wiele nowych treści, aby temu zaprzeczyć. Biorąc pod uwagę liczbę powiązań tego materiału z wcześniejszymi wyciekami i szybkie działania Rockstar w celu usunięcia treści, istnieje dobry powód, aby sądzić, że te materiały faktycznie pochodziły z gry.

Śnieżyca w Krakowie

GTA QUIZ: Rozpoznasz wszystkich bohaterów z gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 10
Postać na obrazku to:
GTA Big Smoke