GTA 6

i

Autor: gameblog https://www.gameblog.fr/jeu-video/ed/news/gta-6-trop-moche-voici-a-quoi-vos-jeux-preferes-ressemblaient-avant-de-sortir-406695

GTA VI

GTA VI to nie jedyna nowa gra Rockstar! Fani nie będą z niej zadowoleni

2023-11-03 7:22

Grand Theft Auto VI nadal potrafi zaskoczyć ujawnianymi przez insiderów, graczy oraz pracowników informacjami. Najnowsza nie tylko jest domysłem, ale też śledztwem jednego z fanów serii. Według niego Rockstar Games szykuje się na ogłoszenie nowej gry jeszcze w 2023 roku, ale nie będzie to GTA VI.

Miało być GTA VI, a będzie GTA Trilogy Mobile: Definitive Edition?

Podczas gdy gracze na całym świecie odchodzą od zmysłów i niecierpliwie oczekują zapowiedzi Grand Theft Auto VI, wszystko wygląda na to, że Rockstar Games ma na to zupełnie inne, szokujące plany. Według użytkownika "Training_Island_3966" deweloperzy faktycznie mają ogłosić nową grę z uniwersum GTA, jednak nie szóstą część serii, a GTA Trilogy Mobile: Definitive Edition na smartfony — czytamy w serwisie Reddit.

Czytaj też: GTA VI z premierą zwiastuna już 8 listopada? Fani wierzą, że będzie to przełomowa data dla świata gier

Swoje śledztwo użytkownik "Training_Island_3966" rozpoczął od przejrzenia publicznych dokumentów inwestorskich Take-Two, czyli wydawców Grand Theft Auto. Według niego te mają rzucać światło na wydanie wielu tytułów w 2024-2026 roku. Co ciekawe, jedną z nich ma być GTA Trilogy Mobile: Definitive Edition, czyli odświeżone wersje takich klasyków jak: GTA III, GTA: Vice City i GTA: San Andreas, które mają pojawić się jeszcze w 2023 roku na nasze smartfony.

Czytaj też: GTA 6 ze sporą dawką nowych informacji! Premiera, aktywności poboczne, zwierzęta i bronie

Ze wpisu użytkownika czytamy również o dwóch tajemniczych grach. Wielu fanów uważa, że jedna z nich to GTA VI, ponieważ te miałyby być tworzone we współpracy z Weta Workshop. Jest to firma zajmująca się efektami wizualnymi, która tworzy także kolekcjonerskie zestawy gier i niewykluczone, że stworzy takie również do szóstej części z serii. Jeśli faktycznie śledztwo gracza okaże się trafne, tak Grand Theft Auto VI powinniśmy ujrzeć między 2024 a 2026 rokiem.

Czytaj też: GTA VI — Rockstar nie może zapowiedzieć gry z jednego powodu. Studio zatrudnia prawników

Chociaż wizja mobilnej wersji GTA Trilogy Mobile: Definitive Edition wydaje się koszmarnym widmem, tak ekspansja marki jaką jest Grand Theft Auto nie jest wcale czymś dziwnym. W końcu za GTA Trilogy stało studio wcześniej zajmujące się grami mobilnymi, co mogło mieć długoterminowe założenie w głowach Rockstar Games.

Express Biedrzyckiej - prof. Sławomir Sowiński

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?