GTA VI x Red Dead Redemption

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA VI ulepszy ten system z Red Dead Redemption 2. Nowy poziom realizmu

2023-12-11 7:20

Grand Theft Auto VI nadal nie doczekało się oficjalnej zapowiedzi, jednak kolejne spływające do nas informacje rzucają światło na to, co faktycznie ujrzymy w kolejnej grze Rockstar Games. Według najnowszych doniesień w GTA VI deweloperzy postawią na dobrze nam znany system broni i ekwipunku z Red Dead Redemption 2.

Jeśli chodzi o Grand Theft Auto 6, Rockstar Games nie potwierdziło niczego poza tym, że trwają prace nad długo oczekiwaną grą. Poza tym fani GTA nieustannie rozpuszczają plotki – niektóre prawdziwe, a inne całkowicie błędne, jednak w miarę zbliżania się końca 2023 r. niektóre z nich nabrały tempa. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że niektórzy insiderzy spodziewają się ogłoszenia gry przed końcem aktualnego roku. W ostatnim czasie wyciek w sprawie broni oraz zarządzania ekwipunkiem skradł całe show.

Czytaj też: GTA VI. Poznaliśmy rok wydania kolejnej gry Rockstar Games. Deweloperzy są pewni i mają plan

GTA VI ze zmianami w systemie broni na wzór RDR2

Zgadza się, broń przejdzie ogromne zmiany w GTA 6 i nie będziesz już mógł magicznie biegać z dziewięcioma różnymi rodzajami broni w tylnej kieszeni. Według niektórych źródeł, w tym Rockstar Intel i Rockstar Universe, GTA 6 będzie miało system podobny do Red Dead Redemption 2 i Alan Wake 2. Będziesz mógł nosić przy sobie kilka broni, ale będziesz musiał znaleźć sposób na ich przechowanie.

Czytaj też: GTA VI umożliwi graczom uprawianie sportu? Wskazówką znany stadion!

W RDR2 gracz musiał użyć sakw na swoim koniu, aby przewieźć więcej broni. Tak więc w GTA 6 najprawdopodobniej będziesz musiał używać bagażników samochodowych i ewentualnie plecaków.

Czytaj też: GTA VI będzie bardzo realistyczne! Te mechaniki to rewolucja w grach Rockstar Games

Do końca nie wiadomo jak Rockstar Games miałoby to rozwiązać w trybie online. Mimo tego ta zmiana nadal napawa optymizmem i co ważniejsze buduje realizm, otwierając furtkę na tryb Role Play oficjalnie zaimplementowany przez deweloperów.

Czytaj też: GTA 6 doczeka się premiery zwiastuna w listopadzie! „Ten dzień ujawni wszystko”

Kierowca BMW bez listu żelaznego. Wiemy, co dalej

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?