GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA VI — wszystkie ukryte ciekawostki w zwiastunie. Odniesienia do Vice City i historie z Florydy

2023-12-05 8:01

W końcu pojawił się pierwszy zwiastun GTA VI, a poszukiwanie Easter Egg'ów już trwa. Oto niektóre z najważniejszych fragmentów filmu, w tym nawiązania do GTA Vice City, prawdziwych lokacji na Florydzie i momenty popkultury ze stanu, który zainspirował lokalizację kolejnej części.

Spis treści

  1. GTA VI i ciekawostki z VICE CITY
  2. Monumenty i sklepy z Florydy w GTA VI
  3. Popkulturowe ciekawostki z Florydy w GTA VI
  4. GTA VI i muzyczne ciekawostki

Po latach oczekiwań fani w końcu otrzymali pierwszy zwiastun GTA VI. Jak można się było spodziewać po tak oddanej grupie fanów, miłośnicy GTA zaczęli doszukiwać się różnych ciekawostek, ukrytych Easter Egg'ów i odniesień w nieco ponad minutowym zwiastunie. Niektóre z nich składają hołd prawdziwej historii miasta Floryda, inne zaś nawiązują także do poprzednich gier i historii Grand Theft Auto. Bez zbędnych ceregieli, oto zestawienie niektórych z największych Easter Egg'ów zaobserwowanych do tej pory w pierwszym trailerze szóstej części z serii.

GTA VI i ciekawostki z VICE CITY

Wielu fanów GTA było zachwyconych, gdy ujawniono, że GTA 6 powróci do znanej lokalizacji, a w nowej grze potwierdzono, że Vice City ponownie będzie eksponowaną lokalizacją. W rezultacie fani szybko wskazywali różne momenty w grze, które składają hołd klasycznemu tytułowi z 2002 roku.

Samochód Vice City nadal pojawia się w tym samym miejscu w GTA 6

Jedną z takich ciekawostek z Vice City, które wychwycili fani, ma miejsce w 33. sekundzie zwiastuna. Ujęcie, które obejmuje szeroki widok bardzo drogich samochodów jadących ulicą, przedstawia pojazd, który wielu może kojarzyć z Vice City.

Na samym końcu ujęcia widać żółty samochód zaparkowany na poboczu drogi. Użytkownik na portalu Reddit szybko zauważył, że wygląda on na ulepszoną wersję tego samego samochodu, który zawsze można było znaleźć dokładnie w tym samym miejscu w Vice City.

Samochód z GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

Monumenty i sklepy z Florydy w GTA VI

Lokalizacja GTA 6 jest w dużym stopniu inspirowana Florydą, co widać w pierwszym zwiastunie na podstawie lokalizacji i różnych plakatów rozsianych po całym materiale filmowym.

Easter Egg w sieci restauracji Flannigan’s

W skali 1:18 na drzwiach sklepu, który ma zostać napadnięty, widać logo Flannigana. Jest to bezpośrednie nawiązanie do sieci restauracji znajdujących się na południu Florydy, która jest bardzo popularna. Czytamy w serwisie Reddit.

Punkt orientacyjny Florydy zapowiada dużą mapę GTA VI

A skoro już mowa o lokalizacjach, szerokie ujęcie zwiastunów ukazuje coś, co wygląda niemal dokładnie tak, jak rzeczywiste punkty orientacyjne Florida Keys i Everglade. Biorąc pod uwagę, że obie znajdują się w południowej części Florydy, może to oznaczać, że mapa będzie duża, a zwiastun pokazał tylko niewielką część tego, co gracze będą mogli eksplorować.

Popkulturowe ciekawostki z Florydy w GTA VI

Oprócz rzeczywistych lokalizacji zwiastun GTA 6 zawiera także wiele ciekawostek na temat historii i najważniejszych wiadomości z Florydy. I choć akcja GTA 6 nie będzie osadzona bezpośrednio na Florydzie, wielu uważa, że miasto będzie nosić nazwę Leonida. Plotki te mają związek z osobą, która przedstawia się jako Leonida Man, co jest potencjalnym ukłonem w stronę słynnego mema i serialu telewizyjnego Florida Man.

Wspomniano również o prawdziwym Jokerze z Florydy

Kolejną godną uwagi postacią z miasta, która pojawia się w zwiastunie, jest niesławny kryminalista Florida Joker. W 2022 roku aresztowano modelkę ze stanu, a sprawa stała się popularna po tym, jak jego zdjęcie i tatuaże na twarzy przypominały złoczyńcę z komiksów DC.

https://twitter.com/AzureDragonWrks/status/1731842135060844651?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1731842135060844651%7Ctwgr%5E51e1eb05c05b22972744d82b8b27d84eaa6687fb%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dexerto.com%2Fgta%2Fgta-6-reveal-trailer-easter-eggs-2414854%2F

GTA VI i muzyczne ciekawostki

Wreszcie, nie byłby to tytuł GTA bez muzyki, która w pewnym momencie znalazła się w centrum uwagi. W przypadku każdego tytułu klasyczne utwory wypełniają stacje radiowe w grach, co stało się podstawą każdej gry GTA.

Artysta muzyczny ze zwiastuna, o którym mowa w grze

Fani już wyszukują w Google nazwę utworu odtwarzanego w całym zwiastunie. Jednak materiał filmowy jest także hołdem złożonym muzyce. Fan GTA zamieścił na Twitterze Easter Egg'a z gry przedstawiające „naklejkę znalezioną na drzwiach z napisem Petty Forever, którą można zobaczyć w 1:16 po prawej stronie”. Może to być najprawdopodobniej ukłon w stronę Toma Perry’ego, artysty, który śpiewa piosenkę Love is Long Road, która pojawia się w pierwszym zwiastunie GTA 6.

Świąteczne Miasteczko z Jarmarkiem w Rzeszowie

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?