Harry Potter. Babcia Nevillia pojawia się w filmach! Mogliście jej do dziś nie zauważyć....

i

Autor: Harry Potter and the Order of the Phoenix / Warner Bros. and co-producers Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter. Babcia Neville'a pojawia się w filmach! Mogliście jej do dziś nie zauważyć....

2024-06-20 15:44

Augusta Longbottom to słynna babcia Neville'a, o której opowiada chętnie swoim znajomym w Hogwarcie. Staruszka pojawia się również kilkakrotnie w książkach - Harry, Ron i Hermiona spotykają ją między innymi w Szpitalu Świętego Munga. Niespodzianką może być dla was jednak to, że możemy znaleźć ją również w filmie, bo nakręcono kilka scen z jej udziałem.

Czy Augusta Longbottom została całkowicie wycięta z serii filmów o młodym czarodzieju? Okazuje się, że nie! Sceny z babcią Neville'a zostały nakręcone między innymi do drugiej części „Insygniów Śmierci”! I chociaż ostatecznie zostały usunięte, to bardzo uważny widz odnajdzie ją wśród ruin Hogwartu. Wcześniej zobaczyć można ją było na peronie 9 i 3/4 jednak ta scena również została wykasowana, a w babcię bohatera wcielała się inna aktorka. Warto dodać, że żadna z nich nie miała na sobie kultowego stroju staruszki. Mimo wszystko wyróżniały się w tłumie! W kapeluszu z wypchanym sępem na czubku obejrzeć mogliśmy jedynie Alana Rickmana (Severus Snape) w filmie Harry Potter i Więzień Azkabanu, gdy bogin Neville'a wyłania się z szafy i obrywa zaklęciem rozśmieszającym.

Zdjęcia przedstawiające Augustę Longbottom według wizji twórców filmów znajdziecie poniżej.

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!
Harry Potter. Babcia Nevillia pojawia się w filmach! Mogliście jej do dziś nie zauważyć....

i

Autor: Warner Bros Zdjęcie poglądowe

Kim była Augusta Longbottom?

Augusta Longbottom wzięła na siebie odpowiedzialność za wychowanie wnuka po tym, jak jego rodzice trafili na oddział zamknięty w Szpitalu Świętego Munga i stali się jego stałymi rezydentami. Czarownica od zawsze popierała Albusa Dumbledore'a i w roku 1995 od razu uwierzyła Harry'emu w powrót Voldemorta. Raczej surowa i chłodna w obejściu miała wiele dobrych stron i cech. Była niezależna, odważna i dumna ze swojego syna i wnuka. Gdy próbowano porwać ją podczas siódmego roku nauki Neville'a w Hogwarcie, staruszka bez trudu poradziła sobie ze śmierciożercą Dawlishem, aa obezwładniła go tak, że został przewieziony do czarodziejskiego szpitala. Walczyła również w Bitwie o Hogwart.

Opis z książki Harry Potter i Zakon Feniksa:

„(...) czarownica o groźnym wyglądzie, ubrana w długą zieloną suknię, wyleniałe futro z lisów i spiczasty kapelusz przystrojony wypchanym sępem”

Harry Potter QUIZ. Neville Longbottom. Jak dobrze znasz jednego z największych Gryfonów?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się ropucha Nevilla?