Harry Potter - ciekawostki. Kim naprawdę była Rita Skeeter? Fascynująca teoria fanów!

i

Autor: TOLGA AKMEN/AFP/East News / Grafika z książki Harry Potter i Czara Ognia Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter - ciekawostki. Kim naprawdę jest Rita Skeeter? Fascynująca teoria fanów!

2024-05-16 11:46

Rita Skeeter to bohaterka, którą poznajemy dopiero w czwartym tomie książek J.K.Rowling. Dziennikarka Proroka Codziennego znana jest ze swoich artykułów, w których często siała plotki i szkodziła naszym bohaterom. Wydała również książkę o życiu Albusa Dumbledore. Ale jakie były jej dalsze losy? Istnieje pewna teoria, która zwali was z nóg!

„Rita Skeeter, atrakcyjna blondynka lat czterdzieści trzy, której drapieżne pióro przekłuło już wiele dętych reputacji”

- Harry Potter i Czara Ognia

Rita Skeeter to czarodziejka-dziennikarka, która pracuje dla Proroka Codziennego, a w "Insygniach Śmierci" odpowiedzialna jest za wydanie biografii dyrektora Hogwartu. Rita jest tym rodzajem reportera, którego nikt nie chciałby spotkać. Dla rozgłosu i sławy zrobi wszystko, w swoich tekstach mija się z prawdą i oczernia innych ludzi. Wciąż pozostaje jednak bardzo popularna w czarodziejskim świecie. A jak potoczyły się jej losy po 7 tomie książek? Istnieje ciekawa teoria!

Przeczytaj też: Harry Potter: Prezent na Dzień Mamy 2024. Najlepsze gadżety i akcesoria dla fanów magii

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Harry Potter - ciekawostki. Kim naprawdę jest Rita Skeeter?

Kim naprawdę jest Rita Skeete? Niektórzy sądzą, że Rita żałowała swoich uczynków i ostrych tekstów. W związku z tym, po zakończeniu wojny, zdecydowała się zamieszkać wśród mugoli. Tam rozpoczęła jednak pracę nad nową powieścią... Tak, dobrze się domyślacie. Według tej szalonej teorii Rita i J.K.Rowling, to ta sama osoba! Rita opisała świat czarów i przygody Harry'ego w formie książek dla dzieci, żeby nikt nie domyślił się, że on naprawdę istnieje. Czy to możliwe? Jeśli to prawda, to przecież i tak nigdy się nie dowiemy!

Harry Potter i Czara Ognia QUIZ: Prawda, czy Fałsz? Sprawdź, jak dobrze znasz tę część

Pytanie 1 z 13
Harry umieścił swoje imię w Czarze Ognia