Ciekawostki

Harry Potter. Fan stworzył największy zamek Hogwart z LEGO, jego wieża ma ponad 2,5 metra!

2024-02-18 8:09

Zestawy LEGO przedstawiające świat Harry'ego Pottera cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fanów serii. Realizacja marzenia o własnym Hogwarcie staje się możliwa dzięki największemu zestawowi LEGO® Harry Potter Zamek Hogwart (71043). Entuzjasta z Czech stworzył model zamku o wysokości 2,5 metra. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć!

Spis treści

  1. Największy zamek Hogwart od LEGO
  2. LEGO MOC - największy zamek Hogwart

Harry Potter swoją przygodą z magicznym światem zaczął w Hogwarcie. Każdy młody fan książek i filmów o Harrym marzył, by pewnego dnia do niego trafił list z Hogwartu. Dla osób zakochanych w świecie czarodziejów LEGO przygotowało dużo pięknych zestawów, dzięki którym można odtworzyć najsłynniejsze miejsca z książek J.K. Rowling.

Największy zamek Hogwart od LEGO

Dla wielu osób spełnieniem marzeń z dzieciństwa jest posiadanie repliki Hogwartu. W swojej ofercie LEGO ma kilka wersji słynnej szkoły, ale największym oficjalnym zestawem jest LEGO® Harry Potter Zamek Hogwart (71043). Składa się on z 6020 elementów, a po złożeniu ma ok. 58 cm wysokości, 69 cm szerokości i 43 cm głębokości, wypełniony jest elementami znanymi z serii o Harrym Potterze. Zestaw doskonale odwzorowuje słynną budowlę, jej wieże, sale lekcyjne i słynne komnaty (także te ukryte). W zestawie jest również m.in. słynna bijąca wierzba i chata Hagrida. Zestaw zawiera cztery minifigurki i 27 mikrofigurek przedstawiających uczniów, nauczycieli, posągi oraz pięciu dementorów. Zamek Hogwart z LEGO to marzenie niejednego fana Harry’ego Pottera. Nie jest to jednak największy na świecie zamek Hogwart z klocków LEGO.

LEGO MOC - największy zamek Hogwart

Rekordową budowlą LEGO MOC pochwalił się ostatnio w internecie użytkownik @kostkyvplzni. Do stworzenia swojego olbrzymiego zamku Hogwart użył 1 miliona klocków! Jak napisał jego twórca na swoim Instagramie, jest to niewątpliwie największy zamek Hogwart z klocków LEGO w Czechach i prawdopodobnie największy na świecie! Jego rozmiary to: 553 cm x 407 cm a wysokość najwyższej wieży to 265 centymetrów! Zobaczcie zdjęcia!

"Harry Potter". Fred i George Weasley po latach. Tak dziś wyglądają rudowłosi żartownisie z kultowej serii filmów: James i Oliver Phelps

Harry Potter Quiz - Rozpoznaj fantastyczne zwierzęta

Pytanie 1 z 10
To zwierzę nazywa się...
Fantastyczne zwierzęta