Harry Potter

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - ekstremalny QUIZ z cytatów. Pamiętasz, kto wypowiada te słowa?

2024-06-24 19:58

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to pierwsza część opowieści o Chłopcu, który przeżył. Harry po raz pierwszy wybiera się w magiczną podróż do szkoły czarów, poznaje przyjaciół - Rona i Hermionę i staje naprzeciwko wielkich niebezpieczeństw. Tej historii nie da się zapomnieć! Ale jak dobrze ją pamiętacie? Sprawdźcie, czy potraficie dopasować cytat do osoby!

Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom. 

- J.K. Rowling, Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Pamiętacie również inne cytaty? Teraz możecie się sprawdzić! Specjalnie dla was stworzyliśmy quiz z książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Spróbujcie dopasować bohatera do słów, które wypowiedział! Łatwo nie będzie! Życzymy powodzenia!

QUIZ - Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Cytaty! Czy pamiętasz, kto wypowiada te słowa?

Pytanie 1 z 10
"Ach, muzyka[...] To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!"
Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Harry Potter serial - co już wiemy?

HBO oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad nowym serialem o przygodach młodego czarodzieja.

Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób. Harry Potter jest kulturowym fenomenem i jest jasne, że świat ten cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych książek, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata. - Powiedział Casey Bloys odpowiedzialny za content w HBO i HBO Max. Szefowie Warner Bros. Discovery zapowiedzieli również, że autorka Harry'ego Pottera będzie z serialem związana jako producentka wykonawcza! To dobra wiadomość dla fanów, którzy liczą, że nowa produkcja będzie wierna książkom.