Harry Potter

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - najlepsza gra na PC ze świata! Jak dobrze ją pamiętasz? QUIZ

2024-06-24 9:35

Są takie gry, których nigdy nie zapomnimy. Harry Potter i Kamień Filozoficzny na PC to gra komputerowa produkowana i wydawana w latach 2001–2003. I chociaż jest to jedyna gra z serii Harry Potter, która nie została zdubbingowana na język polski, to z pewnością należała do ulubionych gier dzieciaków urodzonych w latach '90! Jak dobrze ją pamiętasz?

Harry Potter i Kamień Filozoficzny na PC powstał na podstawie książki J.K.Rowling, lecz zobaczymy w nim już postacie, które mocno inspirował film ekranizujący pierwsze przygody młodego czarodzieja. Gra zrobiła furorę w latach '00. Grały i dziewczynki i chłopcy, przechodziliśmy tytuł wielokrotnie, kłóciliśmy się z rodzeństwem, kto teraz siada do lekcji. Co ciekawe, dalej niektórzy lubią wrócić do rozgrywki i przypomnieć sobie ten kanciasty Hogwart. Oczywiście pojawienie się na rynku Hogwart Legacy sprawiło, że wielu z nas zatęskniło za swoim dzieciństwem. Pamiętacie jeszcze coś z pierwszej gry o Potterze? A może już tylko Dziedzictwo Hogwartu wam w głowie?

Sprawdźcie się w poniższym QUIZIE!

Harry Potter i Kamień Filozoficzny: QUIZ! Jak dobrze pamiętasz grę PC?

Pytanie 1 z 10
Zaklęcie, które w grze odpycha przedmioty czy przeciwników to:
LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - fabuła gry

Młody Harry Potter jest czarodziejem, którego wychowywali wuj i ciotka - zwykli mugole. Harry trafia do szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie, a zaprzyjaźnia się z Ronem i Hermioną - dwójka dzieci z tego samego rocznika. Oczywiście życie w Hogwarcie to nie sielanka. Gracz musi rozwiązywać zagadki i chodzić na lekcje. Harry Potter i Kamień Filozoficzny to gra zręcznościowa dlatego wymaga od nas używania klawiszy wsad lub strzałek i myszki do poruszania się. Jako Harry uczymy się zaklęć i próbujemy poznać tajemnicę Kamienia Filozoficznego, który został ukryty w szkole. Rozgrywkę umila nam zbierania ukrytych w szkole Kart Czarodziejów. Możemy je również zdobywać, wymieniając fasolki wszystkich smaków z bliźniakami - braćmi Rona.

Rozwiąż inny quiz o Harrym Potterze: