Ciekawe miejsca

Harry Potter. Kawiarnie i sklepy z gadżetami dla fanów Harry'ego Pottera

2023-12-05 8:40

Żeby poczuć klimat z książek J. K. Rowling, nie musicie jechać do Anglii. Chociaż to właśnie tam znajduje się peron 9 ¾, to w Polsce również znajduje się wiele ciekawych miejsc dla fanów Harry'ego Pottera. W artykule znajdziecie listę kawiarni i sklepów, w których poczujecie się jak w krainie czarodziejów, sprawdźcie nasze propozycje!

Spis treści

 1. Kawiarnie i puby dla fanów Harry’ego Pottera w Polsce
 2. Knajpy inspirowane światem Harry’ego Pottera
 3. Rozwiąż quiz o Harrym Potterze:
 4. Zamek Hogwart w Polsce?
 5. Sklepy dla fanów Harry’ego Pottera w Polsce

Kawiarnie i puby dla fanów Harry’ego Pottera w Polsce

Chociaż najsłynniejsze miejsca odwiedzane przez fanów Harry’ego Pottera znajdują się poza granicami naszego kraju, nie oznacza to, że Polska pozbawiona jest magii i są tu same miejsca dla mugoli. Wiemy gdzie się wybrać, żeby poczuć się jak w słynnym pubie pod Trzema Miotłami w wiosce Hogsmeade lub w samym Hogwarcie! Jeśli chcecie napić się Amortencji i przekąsić dyniowe ciastko to koniecznie wybierzcie się do jednej z tych klimatycznych knajp dla czarodziei. Podpowiadamy gdzie kupić można słynne fasolki wszystkich smaków i czekoladowe żaby z kartami do kolekcji.

Knajpy inspirowane światem Harry’ego Pottera

 • Dziórawy Kocioł w Krakowie

Dziórawy Kocioł już samą nazwą przyciąga uwagę mugoli, którzy mają obsesję na punkcie ortografii. Błąd ortograficzny w nazwie tej knajpy jest zamierzony. Dziórawy Kocioł to jedna z najstarszych magicznych kawiarni w Polsce. To niezwykłe magiczne miejsce znajduje się w Krakowie przy ul. Grodzkiej 50/1. Kawiarnia mieści się w piwnicy kamienicy. Wystrój kawiarni od razu przenosi nas do magicznego świata Harrego Pottera. W środku są dwie sale, w większej znajduje się słynny Hogwart Express, na ścianie, mniejsza sala wyposażona jest w kominek. W kawiarni napijecie się słynnego kremowego piwa, możecie spróbować też magicznych eliksirów i przysmaków.

 • Ministerstwo Tajemnic w Krakowie

Kolejny magiczny lokal znajduje się bardzo blisko pierwszego i jest to Ministerstwo Tajemnic na Kanoniczej 11/1. Jest to znacznie większy lokal niż Dziórawy Kocioł, ale nie mniej magiczny. Ściany zdobią proporce nawiązujące do czterech domów Hogwartu i samego Ministerstwa Magii, są tu liczne obrazy i książki, a klimat zdecydowanie przesycony jest magią, podobnie jak podawane tam napoje i przekąski.

 • Trzy Miotły w Bielsku-Białej

Kolejnym magicznym lokalem dla czarodziejów są Trzy Miotły przy ul. Cechowej 23, w Bielsku-Białej. Żeby znaleźć ten magiczny lokal również trzeba zejść do piwnicy. Wystrój lokalu oddaje klimat lokalu z Hogsmeade. Pośród lewitujących świec i czarodziejskich gadżetów każdy czarodziej niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie, od magicznych napojów po pyszne przekąski. W Trzech miotłach organizowane są również magiczne wydarzenia dla fanów.

 • Pub Pod Trzema Miotłami we Wrocławiu

Kolejnym miejscem pełnym magii jest Pub Pod Trzema Miotłami znajdujący się we Wrocławiu przy ul. Ofiar Oświęcimskich 15. W tym miejscu możecie spróbować czarodziejskich wypieków, naparów i eliksirów. Skosztujecie tu również słynnych fasolek wszystkich smaków i czekoladowych żab.

 • Espresso Patronum w Łodzi

Kolejnym przystankiem na mapie magicznych knajp jest Espresso Patronum w Łodzi znajdujące się na ulicy Piotrkowskiej 120. To kolejne miejsce, po którego przekroczeniu poczujecie się, jak byście przenieśli się do świata Harry'ego Pottera. Nie brakuje tu elementów nawiązujących do książek i filmu o słynnym czarodzieju. Tutaj również znajdziecie potrawy i napoje, których próżno szukać w świecie mugoli.

 • Felix Felicis w Gdańsku

Jeśli szukacie trochę szczęścia w świecie mugoli, to wybierzcie się do Felix Felicis w Gdańsku, ul. Biała 1e. Jest to kolejne magiczne miejsce, w którym jak w domu poczują się wszyscy fani Harry'ego Pottera. Jeśli chcecie się napić magicznych cocktaili, eliksirów i przekąsić czekoladową różdżkę to wybierzcie się do Felix Felicis.

 • Ministerstwo Magii w Szczecinie

Dla czarodziejów i czarodziejek znajdzie się też magiczny lokal w Szczecinie. Szczecińskie Ministerstwo Magii znajduje się przy ul. Ściegiennego 7 (róg Piastów). W tej restauracji znajdziecie duży wybór klimatycznych przysmaków, które zaspokoją każdy głód. Warto również sprawdzić jakie smakołyki można dostać w tamtejszych Departamentach Pychotek i Łakoci.

 • Zaklątek w Warszawie

Zaklątek na ulicy Smoczej 27 to niewielkia kawiarnia inspirowana światem czarodziejów, w której można poczuć się jak w jednej z sal Hogwartu. Napijecie się tu dobrej kawy i zjecie pyszne ciasta i desery. Co jakiś czas można tu nawet dostać czekoladowe smocze jaja.

Rozwiąż quiz o Harrym Potterze:

Zamek Hogwart w Polsce?

Jeśli chcielibyście spotkać postacie znane z książek i filmów, to możecie wybrać się na eventy organizowane w klimatycznym Zamku w Mosznej, na którym co jakiś czas odbywają się Poszukiwania Kamienia Filozoficznego organizowane przez firmę 5 żywiołów. To właśnie tam fani magicznego świata mogą spotkać profesorów i innych lokatorów Szkoły Magii. A w trakcie zwiedzania zamku i zakazanego lasu odnaleźć słynny kamień filozoficzny! To niezwykłe wydarzenie o po części gra terenowa, a po części escape room. Jest to atrakcja dla rodzin oraz dorosłych, którzy kochają zagadki, magię i świat z książek J.K. Rowling.  Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajdziecie na stronie organizatora.

Sklepy dla fanów Harry’ego Pottera w Polsce

Jeśli szukacie nowej różdżki, fasolek wszystkich smaków czy czekoladowych żab lub innych licencjonowanych gadżetów Harry'ego Pottera to zawitajcie do jednego ze Sklepików Magicznych, w których bez problemu znajdziecie prezent dla fana świata czarodziejów.

Magiczne sklepiki znajdziecie w:

 • Krakowie: Plac Wszystkich Świętych 10, ul. Floriańska 16;
 • Wrocławiu: ul. Rynek Ratusz 24;
 • Warszawie: ul. Chmielna 6/7;
 • Poznaniu: ul. Półwiejska 27;
 • Łodzi: ul. Piotrkowska 18.

Harry Potter quiz z wiedzy o Hogwarcie! Znasz szkołę magii jak własną kieszeń?

Pytanie 1 z 10
Który korytarz był zakazany w książce Harry Potter i Kamien Filozoficzny?
Gotuj jak Harry Potter (PRZEPISY) | ESKA XD - Fit vlog #40
Listen on Spreaker.