Ciekawostki

Harry Potter. Komnata Tajemnic z klocków LEGO, sprawdźcie jak ją zrobić!

2024-02-13 11:42

Komnata Tajemnic to legendarne pomieszczenie znajdujące się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa. To właśnie tam Harry Potter zabił bazyliszka. Jest to niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc w Hogwarcie. Jeśli chcielibyście odtworzyć słynną komnatę z klocków LEGO, to sprawdźcie, gdzie znajdziecie instrukcję, która pozwoli wam ją zbudować.

LEGO wydało już wiele zestawów z serii Harry Potter, ale w żadnym z nich nie ma dużej Komnaty Tajemnic. Mała wersja słynnego pomieszczenia znajduje się w największej replice zamku Hogwart od LEGO. Jeśli chcielibyście mieć większą wersję tego pomieszczenia, to zobaczcie autorski projekt LEGO MOC od JL.Bricks.

Harry Potter. Komnata Tajemnic z LEGO

Hogwart skrywał w sobie wiele ciekawych pomieszczeń i ukrytych przejść. Jednak chyba największy postrach zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów budziła Komnata Tajemnic. Było to pomieszczenie stworzone przez jednego z założycieli szkoły czarodziej Salazara Slytherina. Komnata powstała po tym, jak założyciele szkoły skłócili się ze sobą o to, kto ma prawo uczyć się w Hogwarcie. Slytherin domagał się, by nauka magii była dostępna tylko dla czarodziejów czystej krwi. Po tym, jak odrzucono jego propozycję, czarodziej opuścił Hogwart, lecz przed odejściem wybudował i zapieczętował pomieszczenie zwane Komnatą Tajemnic, w którym mieszkał bazyliszek. Był to potwór mający oczyścić szkołę ze wszystkich szlam, charłaków i mieszańców. Otworzyć Komnatę i uwolnić bazyliszka mógł jedynie prawowity dziedzic Slytherina. Wejście do komnaty było ukryte i chociaż Wiele razy przeszukiwano szkołę, to nigdy jej nie znaleziono. Po raz pierwszy Komnatę Tajemnic otworzył w 1942 roku Tom Riddle, będąc na piątym roku nauki w Hogwarcie. Obudzony przez niego bazyliszek spetryfikował parę osób i zabił jedną uczennicę – Martę Warren (zwaną później Jęczącą Martą). Bazyliszka strzegącego Komnaty Tajemnic zabił Harry Potter. Jeśli chcecie odtworzyć Komnatę Tajemnic i bazyliszka z klocków LEGO to możecie pobrać płatną instrukcję ze strony Rebrickable. Twórcą dioramy LEGO MOC z tajemniczym pomieszczeniem jest JL.Bricks, do odtworzenia pomieszczenia według jego projektu potrzeba 655 klocków. Zobaczcie, jak wygląda Komnata Tajemnic z klocków LEGO.

Harry Potter Quiz - Rozpoznaj fantastyczne zwierzęta

Pytanie 1 z 10
To zwierzę nazywa się...
Fantastyczne zwierzęta
Zagrywki Warszawa - pierwszy activity bar w Polsce