Harry Potter

Harry Potter Monopoly już dostępny! Pierwsza oficjalna współpraca serii z Hasbro

2024-05-31 8:17

Fani serii o Harrym Potterze, którzy również lubią gry planszowe, mogą teraz połączyć swoje dwa zainteresowania dzięki nowemu Monopoly: Harry Potter Edition. Gra planszowa, która przenosi scenerię zamku Hogwart i wioski Hogsmeade z książek i filmów o Harrym Potterze, jest obecnie dostępna na Amazon.

Istnieje już mnóstwo gier planszowych dla fanów Hogwartu, od gier o obronie i eksploracji zamku po gry o tropieniu i łapaniu fantastycznych bestii. Jednak jest to pierwszy raz, kiedy Harry Potter nawiązał oficjalną współpracę z kultową grą planszową Monopoly. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje o Monopoly: Harry Potter.

Czytaj też: Harry Potter — Idealne prezenty dla czarodziejów na każdą okazję w 2024 roku

Monopoly Harry Potter już dostępny! Znamy zasady gry

Wyprodukowana przez firmę Hasbro nowa gra planszowa została właśnie wypuszczona do nabycia w serwisie Amazon. Na premierę w sklepach stacjonarnych czarodzieje będą musieli jednak poczekać do 1 sierpnia.

W rolę gracza może wcielić się maksymalnie sześciu graczy. Celem uczniów najważniejszej szkoły czarodziejów w serii Harry Potter będzie zdobycie jak największej liczby punktów dla swoich domów. Podobnie jak w innych wersjach Monopoly, gracze będą poruszać się po planszy i eksplorować różne lokalizacje z serii Harry Potter, zbierając punkty domów i dodając herby domów, gdy zbiorą wszystkie lokalizacje pasujące do zestawu oznaczonego kolorami. Karty Szansy i Skrzyni Społeczności zostały zastąpione Sową Pocztą, a opis z Amazona i opakowanie gry sugerują, że czerwone karty Wyjców mogą odgrywać kluczową rolę.

Monopoly: Harry Potter Edition to klasyczna formuła rozrywki, dodająca kilka zwrotów akcji. Na początku gry gracze są przydzielani do różnych domów w Hogwarcie, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Dodatkowo, chociaż punkty kasyna zastępują zwykłe pieniądze w grze, celem gry nie jest doprowadzenie wszystkich innych graczy do bankructwa, lecz przyznanie zwycięstwa graczowi, który zgromadzi najwięcej punktów.

Radio Eska: Profesor McGonagall z serii filmów o Harrym Potterze na starych zdjęciach. Aktorka od młodości zachwycała urodą!

Harry Potter QUIZ —Którym z czterech założycieli Hogwartu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaka poniżej wymieniona cecha pasuje do ciebie najbardziej?