Harry Potter: QUIZ ze znajomości zasad Quidditcha! Mógłbyś grać w jednej z drużyn?

i

Autor: Warner Bros./Ferrari Press/East News Zdjęcie poglądowe - kadr z filmu

Harry Potter

Harry Potter: QUIZ. Arcytrudny test z zasad Quidditcha! Sprawdź się!

2024-03-26 12:06

Quidditch to najsłynniejsza magiczna gra czarodziejów! Nie da się ukryć, że ten sport pokochali również mugole i coraz częściej możemy zobaczyć, jak próbują swoich sił na ziemi zamiast w powietrzu. My jednak mamy dla was quiz, który dotyczy zasad tej gry, którą stworzyła J.K.Rolwling i opisała w książkach o Harrym Potterze!

- Więc co to jest quidditch? -To nasza gra. Gra czarodziejów. To coś jak... jak piłka nożna w świecie mugoli... no, każdy wie co to jest quidditch... to się gra w powietrzu, na miotłach, i są cztery piłki... Cholibka, nie jest tak łatwo wyjaśnić zasady.

- Hagrid, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, J.K.Rowling

Quidditch to najsłynniejsza z gier czarodziejów chociaż nie jedyna! Warto pamiętać, że magowie lubią między innymi:

  • eksplodującego durnia
  • szachy czarodziejów
  • gargulki

Historia gry na miotłach opisana została w książkach o Harry'm Potterze, jak również oddzielnej pozycji - Quidditch przez wieki, którą można kupić w Polsce w kilku różnych wydaniach! Jeśli czytaliście uważnie, to nie powinniście mieć najmniejszych problemów z rozwiązaniem naszego quizu! Specjalnie dla fanów Quidditcha przygotowaliśmy wyjątkowy test, który składa się z 10 dość trudnych pytań. Życzymy powodzenia!

Harry Potter: QUIZ ze znajomości zasad Quidditcha! Mógłbyś grać w jednej z drużyn?

Pytanie 1 z 10
Gracze mogą wzbić się podczas meczu na wysokość:
Przesadzanie drzew z terenu dawnego Pałacu Brühla

Quidditch - gra na PC

Już niebawem miłośnicy Quidditcha będą mogli spróbować swoich sił na miotle. Harry Potter: Quidditch Champions, który ma być sieciową rozgrywką w Quidditcha. Gracze będą mogli rozgrywać mecze solo lub w drużynie ze swoimi znajomymi czarodziejami, lub zawodnikami dobieranymi losowo. Z przecieków wiemy, że gra powstaje rzekomo od paru lat w Unbroken Studio.

Tak dziś wyglądają gwiazdy uwielbianej serii filmów o magii. Jak zmienili się: Ron, Hermiona, Draco Malfoy, Neville i inni?

Rozwiąż inny quiz o Harrym Potterze: